Recenze: Knihy

8. července 2013 v 13:11 | Olja:)
Poslední dobou jsem zase docela dost četla a přečetla jsem 2 další knížky,na které vám teď napíšu krátké recenze :)

FIFTY SHADES OF GREY

Anglický název:Fifty Shades of Grey
Český název:Padesát odstínů šedi
Série: První díl
Autor: E.L. James
Nakladatelství:XYZ
Počet stran:607
Popis knihy: (knihy.cz)
Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem.Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky.
Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek.
Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.

Můj názor:
Tuto knihu mi doporučovalo spoustu lidí především kamarádek.Rozhodla jsem si jí tedy také přečíst a už na 3 straně knihy jsem jí totálně podlehla.Přečetla jsem jí asi zhruba za týden a půl,protože jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout.Kniha ve mě vzbuzovala různé pocity.Někdy jsem byla naštvaná z vývoje událostí někdy naopak nadšená,ale co vám můžu zaručit je,že u některých pasáží této knihy budete opravdu vzrušení a někdy až dokonce nadržení,protože erotické scény jsou tam popsány opravdu dokonale! Rozhodně se chystám přečíst si další dva díly,ale na ten třetí si budeme muset ještě počkat,protože pokud vím ještě není přeložen.

Film?
Našla jsem trailer na film,ale bohužel nikde nemůžu najít jestli už vyšel?Ke stažení nikde neni,takže opravdu nevím :X

Au pair: léto začíná

Název:Au pair:léto začíná
Autor:Melissa de la Cruz
Nakladatelství: BB/art
Počer stran:270

Popis knihy: (eruditus.cz)
Hledáme au-pair pro čtyři temperamentní děti ve věku od 3 do 10 let, nástup ihned. Plat: 10 000 $ Seznamte se s Marou Watersovou, Elizou Thompsonovou a Jacqui Velascovou, novými au pair v jedné z nejbohatších rodin v New Yorku, které prožijí nezapomenutelné léto v jednom z nejexkluziv­nějších míst: v Hamptonu. Pro hodné děvče Maru je tato práce únikem ze zoufale monotónního léta v Massachusetts. Eliza, která v minulosti získala titul Ideální dívka New Yorku, ví, že se jí tak naskýtá rychlá cesta zpátky do módního světa, který nikdy nechtěla opustit. A pro brazilskou "sexbombu" Jacqui představuje jízdenku za přítelem do Ameriky, který jí slíbil, že napíše e-mail, hned jak se dostane domů, ale neudělal to. Koneckonců, co vlastně obnáší práce au pair? Přes den naplácat na dětičky krém na opalování a po večerech chodit na dýchánky na nejžhavější půdě, ne? Omyl! Eliza se zoufale snaží ututlat práci au pair před svými nanejvýš zhýčkanými přáteli - ti si totiž myslí, že je stále bohatá jako dřív. Mara našla obrovské zalíbení v Ryanovi, starším a nesmírně atraktivním bratrovi dětí, které hlídá. A Jacqui má zlomené srdce, když pochopí, že její životní láska byla pouhým flirtem. Pokud se děvčatům podaří zvládnout povinnosti au pair a současně hamptonský společenský život, může z toho být nejneuvěřitelnější léto jejich života. Aby to vyšlo, budou muset držet pospolu.

Můj názor:
Knížku jsem původně ani v plánu číst neměla,ale když jsem se na Mácháči u vody nudila,tak mi jí kámoška pučila.Nakonec jsem si příběh docela oblíbila.V knížce se dost objevuje snobský přístup dnešní americké mládeže k životu a to se mi na tom dost líbilo.Některé věci jsou tam sice dost zkreslené co se týče reality,ale je to skvělá romantická oddechovka k vodě.
 


Komentáře

1 Hayley | Web | 8. července 2013 v 14:08 | Reagovat

Kniha padesát odstínů šedi není opravdu špatná!:)

2 K. | Web | 8. července 2013 v 14:13 | Reagovat

Knihu Padesát Odstínů Šedi jsem si chtěla přečíst, pořád o ni slyším, ale obávám se toho, že když je pro starší, že bych tam hodně věcem nerozuměla nebo tak.. ty jsi s tím problém neměla?
Taky bych si zašla na koupák, ale když teď vidím ty blogy a ty všecky obrázky, stydím se ukázat jen tak v plavkách :D

3 Allys♥Cook | Web | 8. července 2013 v 14:16 | Reagovat

50 odstínů momentálně čtu v pdf, jsem na 20 stráně a nějak mě zatím nenadchla :)

4 M. | Web | 8. července 2013 v 15:13 | Reagovat

ta druhá vypada moc dobre :)

5 An sun | Web | 8. července 2013 v 15:15 | Reagovat

tu druhou chci ♥

6 Carrie Burry | Web | 8. července 2013 v 20:10 | Reagovat

Možná si přečtu tu druhou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama