Cyklo Táborsko.

17. července 2014 v 17:01 | Olja:)
Jsem doma. Jsem zpět. Byla jsem pryč 4 dny. Je to málo,ale stejně jsem ráda,že jsem doma. Čeká vás právě dlouhý článek o mém výletě na Táborsko na kola.
Denmark


Celý výlet započel v pondělí ráno,když jsme já,moje sestřenka a její kluk nastoupili do autobusu směr Praha.Cestovalo se nám parádně,jelikož jsme jeli pouze s malými batohy,protože nám rodiče vzali veškeré věci již v sobotu. Tedy sestřenky rodiče.. tudíž můj strýček s tetičkou. V Praze na Hlaváku jsme si dali nechutně drahého ale vcelku dobrého burgra v Burger Kingu,prolezli pár obchodů a nasedli do vlaku směr Soběslav,kde jsme měli přesedat na další vlak a dojet do jakési Roudné. Ovšem to by nebyly naše zlaté České dráhy,aby jednou moje cesta vlakem probíhala v klidu. Průvodčí nám oznámila výluku,tudíž jsme museli v jakési prdeli světa vystoupit a přelézt do autobusu. Známe staré lidi a pomalé lidi,tím pádem nám naběhlo téměř půl hodinové zpoždění a my nestihli v Soběslavi vlak. Další jel až za 2 hodiny,tak jsme se doplahočili na velice pěkné náměstí a jeli autobusem,který nás vysadil na nějaké hlavní silnici mimo tu vesnici. Díkybože za hodného pána,který nás dovedl do vesnice a ukázal nám cestu k našemu kempu. Našli jsme ho. Ubytováni jsme byli všichni pohromadě v chatičce a sestřenka s boyfriendem spali ve stanu.O pár hodin později přijel zbytek (což bylo asi dalších 8 moravských rodin) a přišlo velké přivítání atd. Večer jsme poseděli u ohně,zpívali a divili se,jak zase přes ten rok všichni vyrostli,zmoudřeli,odmaturovali a udělali si titul.
V úterý jsme jako vždy ve velitelský čas 9:30 vyrazili směr Tábor. Stezka původně měla vést podél Lužnice,což se tak úplně nepovedlo a my museli jet po hlavní silnici. Řeknu vám,že když jede po hlavní asi 30 cyklistů (ano opravdu nás bylo tolik) .. řidiči nejsou moc nadšení. V Táboře jsme se najedli a prošli si historické centrum tohoto krásného města. Opravdu jsem byla překvapena,jak jsou tam všechny ty staré uličky krásně opravené,nazdobené a nejvíce mě zaujaly pěkně namalované popelnice,které jsem hned musela fotit. Vraceli jsme se jinudy a dojeli jsme až do krásně upraveného parku,kde bylo velké hřiště pro děti,jakási planetární stezka,která nás opravdu bavila a suprově udělaný okruh pro cyklo a inline. Tábor je opravdu jedno z nejhezčí měst Čech,které jsem zatím navštívila.
Ve středu jsme razili směr Choustník,což je dvojhrad kousek od Roudné. Hrad byl spíše zřícenina,takže jsme si to tam mohli suprově prolézt. To byla odměna za vytlačení odporného kopce.
Každý večer jsme při příjezdu z kol ještě sebrali zbytky sil a šli jsem si zapinkat beach. Pro mě jako volejbalistku to nic moc zážitek nebyl,ale ostatní to bavilo a to je hlavní.
Dnešní cesta zpět se zase neobešla bez komplikací,když jsme hodinu seděli ve třech lidech v jinak prázdném vlaku a čekali než se vlak konečně opět s půl hodinovým zpožděním rozjel. Domů jsme dorazili unavení,bolaví ale bylo to supr. Jediné co mi teď stále nejde odvrátit je ta hodně vtipná moravština,kterou tam na mě všichni celé 3 dny mluvili. Řeknu vám .. s nima je opravdu sranda,ale občas vůbec netuším,o čem mluví :DD

Za chvilku mi přijede Péťa. Večer možná na chvíli někam půjdeme,ale pak už jenom filmík a spát. Zítra si jdu pro nový telefon :3 finally! A zřejmě pak vyrazíme na koupák. Snad bude teplo :P Pozor nával fotek přichází:
Náš kemp.
Výhled na Tábor z věže táborského hradu.
Barevné popelnice v uličkách Tábora.
Zvláštně pomalovaná koule v táborském parku.
Věž hradu Choustník.
Pohled ze schodů rozhledny v nějaké vesnici.
Zbytek jakéhosi hradu v Soběslavi. Ve zbytkách budovy je místní knihovna,která je opravdu nádherná!
Mít takovou knihovnu jsem tam pořád.
Úplně prázdný vlak.
 


Komentáře

1 darthnellr | Web | 17. července 2014 v 17:56 | Reagovat

Vůbec to tam neznám, takže vůbec nevím kde ty místa jsou :D Kdyby měli hambáče za 20 jako mcd, tak jsem vepř! :D

2 Sodomagor. | Web | 17. července 2014 v 19:13 | Reagovat

Tak tam to muselo být skvělý, i když vůbec nevím kde to je, ale podle fotek to vypadá hodně zajímavě. A ty pomalovaný popelnice jsou fakt pěkný :D.

3 Mariiis_N | Web | 18. července 2014 v 19:10 | Reagovat

Super fotky, moc se ti povedly :-) musela si si to užít, já bych jela hnedka :-)

4 Ilyya Lay | Web | 18. července 2014 v 20:14 | Reagovat

krásný fotky)) ty popelnice to je hezký:D)) fajn že sis si to tam užila))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama