Recenze: Knihy 0.4

4. července 2014 v 8:03 | Olja:)
Další várka knížek přečtena a tím pádem vám přináším další recenzi tentorkát na 3 knihy.

ALIANCE / AllegiantVeronica Roth
Scifi,fantasy
2014
361 stran

O čem kniha je? (databazeknih.cz)
Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Můj názor:
Poslední díl triologie Divergent jsem rozečetla a pak jsem bohužel v půlce musela přestat kvůli povinné četbě.Hned jak jsem dočetla tamtu knihu,vrátila jsem se k téhle a druhou půlku Aliance jsem zhltla téměr během 3 dnů. Finále celé série je opravdu skvěle napsané,i když člověk se musí hodně soustředit,co se děje,aby pořádně pochopil děj. V knížce je spousta akce,lásky,upřímnosti a záhad.Byla jsem absolutně nadšená nečekaným zvratem na konci a přesto,že z něho nejsem úplně nadšená,obdivuji autorku za odvahu tohoto činu. Všechny tři knihy- Divergent,Rezistence i Alience jsou skvělé knihy,které mě opravdu bavily a do kterých jsem se totálně vžila. Nemůžu se dočkat na další dva filmy :3

Hodnocení databazeknih.cz: 81%
Moje hodnocení: 95%

NA VĚTRNÉ HŮRCE / Wuthering Heights

Emily Bronte
Historický román
1943
374 stran

O čem kniha je? (databazeknih.cz)
Tento historický román se odehrává na Drozdově a Větrné hůrce od druhé poloviny 18. století do počátku 19. století. Působivý román je mistrnou psychologickou studií člověka, který zasvětil život pomstě. Autorka sugestivně líčí prostředí, v němž hrdina vyrůstal, objasňuje příčiny, pro které se z normálního chlapce vyvinul v ovzduší nenávisti tvor, který splácí všechny domnělé i skutečné křivdy nelidským způsobem a jenž nezná slitování ani sám se sebou. Jediná bytost, žena, která je schopná učinit z něho normálního člověka, se provdá za jeho soka a za dramatických okolností umírá. Tím jsou spáleny všechny mosty mezi hrdinou a okolním světem a začíná příběh fanatické pomsty na všech příslušnících rodiny milované ženy

Můj názor:
Knihu jsem samozřejmě nečetla sama od sebe,protože na takovéhle žánry opravdu nejsem,ale povinná četba k maturitě mě k tomu donutila. Překvapivě mě ale kniha vcelku chytla a příběh mě i bavil. Často jsem se ovšem ztrácela v jedotlivých postavách vzhledem k tomu,že byli všichni jedna rodina,tudíž měli stejné příjmení.Ze začátku jsem se ztrácela úplně,ale postupem knihy si zvyknete. Není to klasický zaláskovaný román,který řeší pouze nešťastnou lásku,ale i zášť a pomstu a různé akce.Je to velice zajímavé čtení a myslím,že k maturitě je to vcelku dobrá,zábavná kniha.

Hodnocení databazeknih.cz : 85%
Moje hodnocení: 78%

HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY / The Faults in our stars

John Green
Román
2013
240 stran

O čem kniha je? (databazeknih.cz)
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Můj názor:
Ach ten krásný pocit,když jsem se konečně usadila a držela v ruce tuto slavnou knihu,kterou všichni tak strašně vychvalují.Jako první rozhodně musím zmínit obal knihy,který je opravdu moc hezky graficky udělaný a zaujme hned na první pohled. I když mě trošku mrzí,že v českém podání má kniha na obalu srdíčka místo mráčků (ty jsou totiž hezčí :3).Hned po první kapitole jsem knihu milovala.Začetla jsem se do ní a zhltla během 4 dnů. Krásně a realisticky popsaný smutný příběh dvou mladých,kteří se do sebe zamilovali. Green píše opravdu fantasticky a tohle rozhodně není poslední kniha,kterou od něho čtu.

Hodnocení databazeknih.cz: 90%
Moje hodnocení: 100%

Trailer k filmu,který je právě v kinech:
 


Komentáře

1 Andy | Web | 4. července 2014 v 15:08 | Reagovat

Tu Alianci si chci fakt přečíst, vypadá dobře :)

2 Denisa Vargová - 16 let | Web | 4. července 2014 v 16:24 | Reagovat

Alianci si chci moc moc přečíst, ale teprve jsem začala číst Divergenci i když jsme film už viděla :D každopádně k tomu jistě dojdu :) na větrné hůrce mě moc neláká tak nevím nevím a hvězdy nám nepřály jsou dokonalé<3 taky na ně mám na blogu recenzi :) moc pěkná kniha a film ještě krásnější :) pěkný článek :)

3 DIYLenka | Web | 4. července 2014 v 17:39 | Reagovat

hviezdy nám neprialy momentálne číta kamarátka a povedala že to je fakt "závislosť" stále chce čítat dalej a dalej :D vidím to tak že už ju bude mat prečítanu :D

4 Sodomagor. | Web | 5. července 2014 v 12:35 | Reagovat

Sakraaa, tu Alianci si chci hned teď přečíst! :D

5 ellie. | Web | 5. července 2014 v 14:44 | Reagovat

Do toho:))

Jinak Alianci si chci taky přečíst, až bude trošku víc času.. musí:)
Na větrné hůrce teda taky snad někdy.. jsem děsná-_- Když byl školní rok, říkala jsem si o prázdninách.. pořád všechno odkládám.
A Hvězdy nám nepřály jsem četla v originále, bratr mi to koupil tak půl roku zpátky z netu:33 No prostě top. Netušila jsem, že se z toho stane takovej hit, četla jsem to hlavně proto, že John Green je z vlogbrothers, který odbírám na Youtube (y) Originál byl prostě must-have:))
A na filmu jsme byly s R. 14. června.. prostě mi zase přijde lepší knížka než film.. jsem asi JEDINÁ HOLKA NA SVĚTĚ, kterou fyzicky nepřitahuje Augustus Waters. Prostě se mi ten herec nelíbí..
..ale příběh krásnej:)

6 steel32 | Web | 5. července 2014 v 14:57 | Reagovat

týjo, sem fakt pozadu v knížkách :( :DD
ten divergent už fakt musim!! :D

7 Narween Black | Web | 5. července 2014 v 16:31 | Reagovat

Búrlivé výšiny (slovenský názov pre "Na větrné húrce"- ináč váš Český názov pre túto knihu je fest divný, bez urážky :D) sú skvelá kniha. Mierne deprimujúce ale v každom prípade super, rozmýšľam nad tým, že by som si ich prečítala znova pretože som ich čítala pred troma rokmi a už si zase takmer nič nepamätám :( Ostatné som nečítala ale TFIOS by som si už prečítať vážne mala, zaostávam :D

8 Avis | Web | 5. července 2014 v 17:11 | Reagovat

Hvězdy nám nepřály. :3 Tu knížku miluju! Mám jí doma spolu s Hledání Aljašky ( tu ti doporučuji! :) Taky od Greena ) Prostě .. brečela jsem u téhle knížky jako malá, strašně jsem to prožívala a zamilovala jsem se do Guse, v té knížce je úžasný, dokonalý, vysněný kluk všech holek! ♥ :D Byla jsem na premiéře a brečelo celé kino. Bože, film je snad ještě lepší než kniha. ♥ :)

Aliance - ten konec - mě strašně překvapil. Vážně jsem nečekala, že to takhle dopadne. Jsem zvědavá, jestli to tak dopadne i ve filmu, ale myslím si, že ano. O.o :D

9 Ter. | Web | 5. července 2014 v 17:56 | Reagovat

Na první dva díly Divergence mám rezervaci v kihovně, jenže tam teď byla před prázdninami akce, že všechno co si půjčíš v červnu, můžeš vrátit až po prázdninách, takže mám do září asi smůlu. :D
Green má skvělý knížky a musím říct, že mi docela vadí, že nemám tak dobrý anglický slovník nebo že si čeští překladatelé trochu nehýbnou s překladem jeho knih, protože v Luxoru mají jen v angličtině a jsou tam moc složitá slova. :D Nemůžu se dočkat, až si přečtu další jeho knížku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama