Ukončení jedné éry.

20. dubna 2015 v 17:54 | Olja:)
Ahojte. Dnešní článek bude možná mírně smutný,takže předem varuji.


Víkend 18.-19.4.2015 byl pro mě významný. Společně s mým volejbalovým týmem jsme vyrazili na baráž o udržení ligy juniorek do Českých Budějovic. Všechny jsme se shodly na tom,že příští rok už hrát nebudeme,tudíž jsme si tam jely spíše zahrát,než to vyhrát. Letošní sezona už byla totiž pěkně o ničem,jelikož jsme vůbec netrénovali,protože na to všichni kašlali a podle toho také vypadaly letošní výsledky a vlastně i celá baráž. Jednoduše se nám tým začal postupně rozpadat až to vyústilo v tento víkend,kde jsme se předvedli v pořádné parádě jako totální pindy,které vlastně vůbec neumí hrát volejbal nebo je to spíše už nebaví a my prohráli i s mnohem slabšími týmy. O tom tu psát ale nechci. Chci tu psát o tom,jak tímto víkendem skončila obrovská éra mého života jakožto hráčky volejbalu za místní tým.
Volejbal jsem začala hrát už jako malý prcek,který se chtěl po vzoru maminky stát jednou z nejlepších smečařek své doby. A tak jsem začala chodit do přípravky,kde mě parádně naučili hrát základy. Jelikož jsme společně s jednou kamarádkou začínali hrát dříve než naše stejně staré spolužačky,hráli jsme dost dlouho s o 2roky staršíma holkama. Takže jsme pochopitelně ze začátku trávily zápasy na lavičce fanděním. Později nás ale obě dvě přehodili zpátky k našim vrstevnicím a tím pádem i k novému trenérovi,což jsem já vážně špatně nesla a dlouho s ním bojovala. Celkově jsem vlastně bojovala i s tím,že mě dali zpět k těm "horším" holkám,když já měla kamarádky mezi těmi staršími. Nakonec jsem to ale nějak překousla a poté co nám odrostlo spoustu hráček,tak jsme se vlastně stejně opět spojili- ty starší s námi těmi mladšími. Už v tuto dobu ale začínal nastávat problém,kdy spoustu holek přestalo chodit na tréninky a pak logicky zápasy dopadaly špatně a my z toho byly akorát otrávené. Nastala nová sezona,kdy opět odešlo pár starších holek a už jsme tam zůstaly jenom my stejně staré a k nám přibyly nové o 2 roky mladší holky a opět nový trenér,který si nás vlastně vzal jenom proto,že chodil s jednou mojí spoluhráčkou a nikdo jiný nás nechtěl. A tak začala tato sezona,která byla snad nejhorší za mojí volejbalovou kariéru. Za poslední dva roky se toho u nás v klubu stalo tolik,že jsem dospěla do fáze,v které jsem myslela,že nikdy nebudu. A to v takové,že jsem štastná,že je konečně konec roku a já konečně třísknu s tím debilním koníčkem. Volejbal pro ěm vždycky byl spíše styl života než pouhý koníček,ale bohužel pokud jsou kolem vás špatní lidé,se kterými si už poté nerozumíte .. zhnusí vám i to,co v životě milujete nejvíc. Můj klub mi zhnusil tenhle úžasný sport,který jsem chtěla hrát celý život. Bohužel teď už si na sebe v životě nechci vzít dres s názvem tohoto klubu na zádech. A pokud někdy zase budu hrát volejbal.. tak to bude někde jinde,v jiném městě,za jiný klub a s úplně jinými lidmi. Na těch v podstatě skvělých 9 let strávených volejbalem budu vzpomínat celý život,ale jsem ráda,že už to trápení skončilo.
Volleyball
 


Komentáře

1 D☮shie | E-mail | Web | 20. dubna 2015 v 19:08 | Reagovat

Páni. Korunuji tě na prvního člověka který mě donutil přečíst článek o sportu. Ufff. Ale byla to fuška.
Já jsem se nikdy aktivně ničemu nevěnovala. Nebo jako ano byly tu ty zlomky kdy jsem se o to pokoušela, ale mě zkrátka kolektivní sport moc nebere.
Každopádně to jak jsi to vypsala mě na to donutilo se dívat z jiného úhlu pohledu.
Dneska jsem zrovna četla knihu "7 NÁVYKŮ ÚSPĚŠNÝCH TEENAGERU" kde autor popisoval co všechno nesmíme pokládat za střed našeho života. Jediné téma které jsem nepochopila byl sport. A nyní díky tobě a přečtení všech tvých pocitů myslím, že to chápu.
Děkuji.
Přeju aby jsi co nejdříve našla aktivitu která tě bude obdobně bavit a zaplní to místo po volejbalu. :-)

2 sissreveur | Web | 21. dubna 2015 v 13:00 | Reagovat

Úplně tě chápu, závodně jsme se ségrou plavaly a byly jsme upřímně jedny z nejlepších v oddíle, jenomže všechny intriky mezi plavci, rodiči i trenéry byly opravdu vysilující, dopadlo to tak, že já jsem s plaváním sekla úplně (ale budu upřímná, bylo to i kvůli zdravotním potížím a touze naplno se věnovat koním) a ségra šla na sportovní gympl, takže plave za Plzeň.. Teď neplavu už 4 roky a občas si říkám, že mi to chybí a kde bych ted mohla být, kdybych ještě plavala, ale pak si vzpomenu, že teď jsou pro mě koně tím, čí dřív bývalo plavání a "smutek" přejde.. byla to krásná etapa života, ale jdu dál.. :)

3 zora | Web | 22. dubna 2015 v 22:02 | Reagovat

muset s necim seknout je nejhorsi pocit. ja musela nejak seknout s kazdym mym konickem protoze prave ted by veskera moje energie mela jit na to abych nepropadla.
preju ti aby sis nasla novou vasen ktera te bude delat stastnou)

4 maredifragole | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 23:19 | Reagovat

Také hraji volejbal a musím říct, že je to úžasný sport. Bohužel máme věčné problémy s odcházejícímk hráčkami a jsme rádi, když se nás sejde tak akorát 6 nebo 7 na zápas :( Podle tvého popisu jste to také nikdy neměli lehké...

5 Ter. | Web | 23. dubna 2015 v 18:15 | Reagovat

Skončit, neskončit?
Taky jsem se jednoho dne rozhodla s tím cheerem definitivně skončit s tím, že se bojím, i když hlavním problémem byl kolektiv, který prostě nefungoval a peníze, který byly nekřesťanský.
A loni kamarádka končila po dlouhé době s volejbalem. Ten strach, nervy a následný smutek v jejích očích, to bylo něco.
Chápu, proč ses tak rozhodla. Třeba najdeš dobrou "grupu" na výšce a zase se k tomu s chutí vrátíš. Hodně štěstí. :)

6 deny-paradise | Web | 24. dubna 2015 v 18:30 | Reagovat

Úplně tě chápu, já tancuju, a tendle rok začal tak nějak špatně. Holky přestávaly chodit na tréninky, spolu sme vůbec nevycházely a tak to šlo tak nějak z kopce. Někdy od poloviny listopadu jsem začala přemýšlet, že bych skončila. Ještě s dalšíma 3 kamarádkama. Když jsme to pak oznámili, vypadalo to, že si to uvědomily i ostatní... že to není takové jako předtím... a tak se to zase začalo zlepšovat. Zatím soutěže vyhráváme, chodíme na tréninky a máme se rádi. :) Tak aspoň nějaký šťasný pokračování...
Zase budeš hrát za jiný tým :) A bude to zase dobrý, nebo si najdeš jiný koníček :D

7 steel32 & darthnellr | Web | 25. dubna 2015 v 9:25 | Reagovat

tak tohle je docela ošklivý, čtu tě dost dlouho a vím, že volejbal je pro tebe fakt podstatná část života, ale jestli to to ten tým takhle zhnusil.. je to hrozný no, tým má být jak rodina :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama