Květen 2015

Lidice.

29. května 2015 v 16:27 | Olja:)
Ve čtvrtek jsme se třídou vyrazili na dlouho plánovanou exkurzi do Kostela Sv. Cyrila a Metoděje v Praze a do Lidic. Mám pro vás pár fotek,které možná někoho zaujmou.
.

Narcis chvíle.

27. května 2015 v 17:04 | Olja:)
Po mega dlouhéé době zase nějaké to moje kecáníčko o mém nejskvělejším životě. Ano chvíle pro to,kdy budu menší narcis.

Chvilka nostalgie.

25. května 2015 v 18:04 | Olja:)
Včera ráno jsem zaslechla písničku. Okamžitě jsem si musela opsat název a autorku,protože ta píseň mě velice zaujala. Melodie je nádherná.. ale ten text! Jako kdyby někdo vyprávěl můj příběh z doby před 2 lety.
.

I will do it!

21. května 2015 v 20:56 | Olja:)
Celý tento týden jsem školu proflákala stylem: "Já se jdu podívat k maturitám." Vždy to prošlo.Přece jenom jsem ve třeťáku a tato životní zkouška mě čeká již za 12 měsíců. A já nějak nevím,jestli jsem ráda,že už to konečně je tak blízko a nebo jestli jsem vyklepaná z toho samého důvodu.. že je to už sakra tak blízko!!

Od pondělka chodím do školy vyfiklá v sukni či v šatech a celkově taková upravená jako kdybych šla na nějakou slavnostní událost. Ale dají se ústní maturitní zkoušky nazvat jako slavnostní událost? Na ústní maturitní zkoušení jsem se byla poprvé podívat loni,když maturovala moje sestřenice a můžu říct,že jsem byla dost v šoku. Myslela jsem si,že vyděšený student stojí jako trestanec naproti učitelům,kteří sedí v řadě s kamennými výrazy a poslouchají chudáka studentíka,který doufá,že ze sebe vyplodí aspoň jednu kloudnou větu. Ono to tak ale vůbec nevypadá. Zkoušející učitel sedí pohodlně vedle žáka u stolu na kterém je tedy rádoby slavnostní ubrus a kytka,přísedící učitel kolikrát ani nekouká na žáka a komisař či komisařka si většinou povídají s dalšími učiteli,co se tam tak brouzdají po třídě.Učitel žáka v podstatě normálně zkouší akorát je to celé na takové formálnější úrovni. Vlastně mi to celé přijde jako takový formální pokec u stolu,kdy akorát hrozí,že pokud neřekneme něco správně,dost pravděpodobně se v životě moc neuchytíme,jelikož nebudeme mít maturitu. Možná jsou to jenom moje dojmy jakožto přihlížející budoucího maturanta a věřím,že za rok to uvidím úplně jinak,jelikož už to budu já ten kdo bude ve stresu a bude tam muset ze sebe vydat to nejlepší. Ovšem po 7 letech na gymplu,kde nás už od primy kdy nám je 11 let,straší s maturitou,mi přijde celé to strašení hrozně přehnané. Jasně .. je to veliká zkouška,na kterou je nutné se řádně připravit,ale po letošní a loňské zkušenosti s tím,co jsme viděla,my to nepřijde tak strašné,jak to všichni učitelé u nás popisují.

Ani nevím,jestli jsem ráda,že už konečně příští rok budu maturovat a konečně začne to strašení být právoplatné,protože se na to již budu muset učit a tak celkově. Je dobře,že už to konečně přijde,jelikož po těch sedmi letech na jedné škole,s těmi stejnými spolužáky,učiteli a prostředím mám pocit,že už se dusím. Že už mě to tu jednoduše nebaví. Těším se až tu maturitu doufám udělám a že se doufám dostanu na vejšku a vypadnu do nového města,mezi nové lidi a tak celkově jinam. Bude to velká změna .. už vážně budu muset začít být "dospělá". Ale ne nadarmo se říká,že každá změna je dobrá a každá člověku nějakým způsobem prospěje. Ano bojím se maturity. Bojím se jí hodně,ale proto doufám,že moje příprava bude natolik dobrá,abych tuto zkoušku zvládla a abych mohla roztáhnout křídla a odletět z tohohle místa někam dál. :3

Thank you.

20. května 2015 v 13:48 | Olja:)
Ač tenhle článek možná bude znít mírně divně a dětinsky,mám chuť ho napsat. Možná si o mě teď spoustu z vás bude myslet,že jsem nějaká pubertální fanynka,ale mě je to fuk. Musím to prostě napsat :D

Croatia 2015 / Outdoor

17. května 2015 v 13:17 | Olja:)
Poslední tři roky se v naší škole vždy ve třeťáku jezdí na outdoorový kurz do Chorvatska,přesněji do Biogradu na Moru a letos tomu nebylo jinak. Ale co že to vlastně znamená ten outdoor? Outdoor je označení pro aktivity,které se dějí a probíhají venku. Tudíž se většinou jedná o adrenalinové sporty a v tomto případě většinou o vodní sporty,ke kterým jsou zapotřebí velké vodní plochy,jako je moře. Samozřejmě já,jakožto sportovní nadšenec,jsem si nemohla nechat tuto akci uniknout a tak jsem společně s určitou částí lidí z mojí třídy a z vedlejší třídy vyrazila v pátek 8.5. na nekonečnou cestu do Chorvatska.
Other image for the collection #SummerThings.... I 💕 it!! This is an amazing picture🌊

Majáles 2015

3. května 2015 v 15:59 | Olja:)
Konečněěě článek na který jsem se tak moc těšila. Aneb Olja vyrazila na pražský Majáles.

Recenze: Knihy 0.8 / Paper Towns

1. května 2015 v 21:12 | Olja:)
Moje éra čtení teď tak moc proslaveného Greena pokračuje. Dnes knihou Paper Towns.

Paper Towns / Papírová města

Autor: John Green
Žánr: román
Rok vydání: originál 2008, překlad 2014
Počet stran: 288