Nestěžovat si.

8. května 2015 v 18:00 | Olja:)
Jeden z mých článků,kde neustále prosazuji svůj názor. Pozor na to.
*.............* | via Tumblr


Včera na obědě jsem od vedlejšího stolu zaslechla rozhovor party holek,kterým mohlo být tak kolem 14 let.Jejich rozhovor byl nevím o čem,já pouze zaslechla větu: "Ach jo. Proč jsem se nenarodila v Americe? Tady je to totální zapadákov." Musela jsem se usmát. Další holčina která je pohlcena světem "úžasné Ameriky",která má údajně tolik možností! Přiznejme si,která z nás někdy nesnila,že by mohla žít tam,za oceánem. Možná máme hodně zkreslený pohled díky americkým filmům,které se hemží všude kolem nás a prakticky není možné,aspoň jeden zidealizovaný film nevidět.Ovšem tohle není to,o čem bych v tomhle článku chtěla psát. Moje otázka zní: "Proč je tolik lidí kolem mě nespokojených s tím,kde se narodili a kde žijí?" Ano,to kde se narodíme není naše volba a pokud se nám tam nelíbí,samozřejmě máme možnost se v určité chvíli sebrat a odejít někam,kde nám podle nás bude líp. Ale z jakého důvodu si mladé holky stěžují,že se nenarodily v Americe? Jasně je to mnohem větší,známější stát s většími možnostmi,se slavnými lidmi a místy,hordou obchodů,nádhernými plážemi a tak dále,a tak dále.Ale! Všichni tihle lidé by si měli uvědomit,že oni měli vlastně docela štěstí,že se narodili zde..v naší republice. Když se podívám kolem sebe,do zpráv,na internet,do novin .. co se kde všude možně po světě děje,děkuju za to,že jsem tady. Narodila jsem se v demokratické zemi,kde si můžu říct svůj názor,můžu si dělat v podstatě co chci a můžu si žít svůj život,jak chci,aniž by mi hrozil nějaký trest. Co víc si přát? Ano sice jsme malá zemička,o které zřejmě jinde než v Evropě nemají zdání,ale i tak máme možnost mít to,co jiní v jiných zemích nemají. Zkuste si představit,že by jste se třeba narodili někde v Sýrii,kde je obří válka a vy museli každý den bojovat o jídlo,o svobodu nebo dokonce o život svůj či vašich blízkých. Nepředstavitelné? Ano! Proč? Protože můžeme být rádi za to,že žijeme v zemi,kde je vlastně klid. Taky jsme se mohli narodit někde v Koreji,kde vládne tvrdý diktátorský režim,kde se lidi bojí promluvit,aby v tom někdo nenašel něco špatného a oni "nezmizeli" z povrchu zemského. Nebo třeba v Africe kde se modlí,aby sehnali nějakou aspoň trochu normální vodu a jídlo,aby udrželi při životě svojí rodinu a sourozence,tam jsou šťastní za to,že mají málokdy možnost chodit do školy a učit se. Nejde tady ale jenom o místo,ale i o dobu. Mohli jsme se taky klidně narodit do doby první či druhé světové války,kdy se člověk bál vyjít z baráku,protože by klidně mohl být zastřelen. V Rusku za doby hladomoru,který Stalin tak tvrdě podporoval. Kdykoliv a kdekoliv jsme se mohli narodit a žít mnohem hůř než teď. Takže bych chtěla poprosit všechny,aby si uvědomili,že tenhle náš stát není vlastně zase tak špatný.A aby jsme všichni byli rádi za to,kde žijeme,jaké máme rodiče,jaké máme možnosti a nestěžovat si na to,že jsme se mohli narodit někde lépe. Protože když lépe .. tak to taky mohlo dopadnout mnohem hůř :)
Beautiful
pinkheartsandsparkledreams.tumblr.com
Alma | via Tumblr
 


Komentáře

1 Ter. | Web | 9. května 2015 v 9:56 | Reagovat

Fuu, tvůj názor, opět, naprosto souhlasí s tím mým.
ALE.
Myslím si, že záleží na úhlu pohledu. Když nám bylo pod patnáct, chtěli jsme se přestěhovat do Ameriky nebo Anglie kvůli hvězdám, to uznávám. Všichni jsme v tomhle stádiu byli. Máš pravdu v tom, že jsou státy, kde se válčí, kde není pitná voda a dalších iks věcí, ale všude je něco. U nás to není nejrůžovější. A ne kvůli tomu, že se o naší republice "neví". Ono se o ní ví, jen se podívej na ty uřvaný turisty, líbí se jim tady. A můžou si sem dovolit jet. My jezdíme na dovolené míň, protože naším problémem je ekonomika, sociální systém, zaměstnanost. Táta je od ledna doma s posunutým obratlem. Hned po škole začal dřít jak, s prominutím, debil. Válel se pod autobusy, kde si oddělal zdraví a poslední rok a půl strávil doma dohromady ani ne měsíc, aby něco vydělal. Teď je doma marod a co se mu dostalo? Za poslední dva měsíce nějakých deset tisíc? A cizí národnosti chodí vytírat baráky za 250 Kč za hodinu? Tohle je u nás špatně, v tomhle ohledu je lépe jinde. Ale jak jsem řekla, všude je něco.
Mám ráda tvoje názorové články. :)

2 Kelíns | E-mail | Web | 10. května 2015 v 11:57 | Reagovat

Hezky napsané, souhlasím s tebou.
Já jsem spokojená, kde jsem se narodila. I když dřív mi to tady taky připadalo jako zapadákov. Ale upřímně, nejsou tu tornáda, zemětřesení, povodně, války, hladomor... tak na co si stěžovat, že jo? :D
Z rozhovorů druhých se často člověk dozví úplné perly. Já jsem teď někdy v pátek jela autobusem a nějaké třináctileté holky se tam bavili něco ve smyslu: "Já jsem taková píča." "Ale nejsi." "Ale jsem, to on mi tak řekl a já se k němu asi vrátím." "To bys měla, protože vám to spolu strašně slušelo." "Ale já se bojím, že mi zase řekne,že jsem píča."
... normálně cizí rozhovory neposlouchám, ale tohle mi fakt nedalo :D

3 Heaven | E-mail | Web | 10. května 2015 v 15:24 | Reagovat

Máš pravdu. Taky občas říkám tomu našmu městu "zapadákov", ale nechci žít někde v New Yorku, dokonce ani v Praze. Na jednu stranu, kdo by nesnil v nějakých 14 o hvězdné kariéře v Americe a domu v L.A... ale to se jen tak někomu nepoštěstí. V Americe je strašně moc lidí, kteří žijí mnohem hůř než my. Jen kolik lidí přijde o život střelnou zbraní, kterou má každý druhý doma. Jenže jak už to tak bývá, člověk neví, co má, dokud o to nepřijde. Pak je mu to drahý, ale už může být pozdě.

4 Mariiis_N | Web | 13. května 2015 v 15:07 | Reagovat

mě taky dřív hodně lákala amerika a chtěla jsem se tam narodit. teď už bych se tam narodit nechtěla, no ale v česku taky ne. prostě se mi tahle země nelíbí. nelíbí se mi, jak to tady funguje, nemám ráda našeho prezidenta. nemám ráda tu nespravedlnost. prostě to tu nemám ráda

5 Keeila. | http://stupidlittlethings.blog.cz/ | E-mail | Web | 14. května 2015 v 14:00 | Reagovat

- na jednu stranu s tebou musím souhlasit. dnešní děti vubec nemají ponětí, jaký svět a život je, jaká je třeba hodnota peněz.. filmy zkreslují hodně, ale znám i lidi, kteří v té Americe jsou, jsou tam šťastný a mají život z filmu.. možná je to trochu i o náhodě. rozvojové země jsou případem samy pro sebe.. a lidi, kteří mají moc a mohli by s tím něco dělat, to nedělají. proč? proč teda nepošlou peníze, dostatek peněz. vždyť jsme lidi, můžeme si jich vytiskout kolik jich bude jenom potřeba.
- na druhou stranu si vezmi, že tady v čr není práce, možná tak ve velkých městech jako je Praha, Brno, Ostrava.. ale co my, ostatní normální lidi, co bydlíme na vesnicích a maloměstech? tady fakt práce není, vidím to na sobě. "my se vám ozveme" a ani tě nepošlou do prdele, jen ti dají falešnou naději a ty čekáš a čekáš a po dvou týdnech ti dojde, že se asi neozvou.

6 Slečna bez tváře | Web | 14. května 2015 v 18:08 | Reagovat

Applause for you, girl.
Ty malý swagerský zpíčenky by podle mě nevydrželi ani jeden den na americký střední.
Já jsem teda hrdá na to, že jsem Češka. Uvažuju přesně jako ty.

7 Baalberith | Web | 16. května 2015 v 8:44 | Reagovat

Upřímně nechápu, co tyhle ty holky mají stále s tou Amerikou (ano, také to slyším na každém rohu).. já osobně také nesnáším Česko, ale očividně z naprosto jiných důvodů a nemusím to hned vytrubovat :D

8 Amazonka | Web | 16. května 2015 v 9:57 | Reagovat

Já mám ráda články, kde lidi píšou svůj názor :)
Osobně bych v Americe chtěla žít (ne nemyslim New York, Los Angeles ani nic podobnýho) hlavně kvůli angličtině. Jo tu mám i v Anglii, ale Amerika mi prostě přijde mnohem zajímavější.
Já mám Českou Republiku celkem ráda. :D Jsem ráda že jsem se tu narodila. To už mi nikdo nevezme. Ano, v budoucnosti bych se ráda přestěhovala, ale když se to podaří, budu na tohle vzpomínat v dobrém.
Zajímavý článek a pěkná myšlenka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama