Maturitní ples - největší hrůza celého čtvrťáku.

9. října 2015 v 12:20 | Olja:)
Možná to bude pro některé z vás překvapení,někteří už jste si to zažili tak asi víte .. ale opravdu největší stresy a nervy máte ve čtvrťáku ohledně maturitního plesu. Proč? Protože je to něco na čem se podílí celá třída.. a to vždycky znamená obří hádky,kompromisy a hlavně tisíckrát pořád někomu připomínat,aby něco zařídil.


Vážně nevím,kdy se z maturáků stala takhle příšerně komerční věc. Aspoň tedy u nás ve městě (a to že jsme takový zapadákov) se v podstatě všechny maturitní třídy ze všech škol předhánějí v tom,kdo bude mít lepší,hezčí,dokonalejší a v podstatě především dražší maturák. Což mi přijde jako naprostá blbost,protože je přece jedno,jestli máte moderátora nějakého místního nebo třeba Dejdara za několik řádů tisíců. Bohužel jelikož jsem na gymplu,očekává se od nás,že budeme mít jeden z nejlepších maturáků ve městě a protože jsme ještě ke všemu oktáva (tedy osmiletý gympl),očekává se,že předčíme i náš čtvrťák. Řeknu vám .. až budete pořádat maturitní ples,neudělejte tu stejnou chybu jako já .. nikdy!!! se nepostavte do čela a nezačněte se o to starat,protože vám hrozí brzké psychické zhroucení.

Maturitní ples jsme začali řešit v lednu ve třeťáku,tedy vlastně rok předem. Možná si říkáte,že je to brzo,ale ono není .. už v tuhle chvíli je vlastně na všechno pozdě. Pokud máte ve městě (jako my) jenom jeden pořádný sál,je o ty nejlepší datumy docela boj. My ho naštěstí vyhráli a maturitní ples se bude konat 15.1.2016. Dále přichází boj o skvělého moderátora,kapelu,zvukaře,osvětlení,choreografku,fotografa,kameramana atd. A asi nějvětší boj je ohledně tématu. Nevím,jak u vás v okolí,ale u nás se maturáky vždy pořádají na nějaké určité téma,na které se pak tancuje předtančení a je v tom vlastně celá výzdoba atd. My jsme se kvůli tématu hádali bezmála 4 měsíce,až jsme se nakonec dohádali a skončili jsme u Westernu,z čehož jsou vlastně všichni nakonec vcelku nadšení.
Tudíž na konci třeťáku jsme měli už vlastně všechny důležité věci zařízené a podepsané smlouvy. Což se stalo vlastně díky mě a ještě jedné mé spolužačky,s kterou jsme se začaly o tenhle maturák zajímat. Ovšem nemyslete si,že to všechno sobecky rozhodnete sami .. všichni ve třídě mají milion připomínek ohledně všeho,ale sami nic nezařídí a to vás bude sakra štvát. Musíte ale počítat s tím,že všechno se musí demokraticky odhlasovat a vždycky je někdo zklamaný a ten to pak dost často dává najevo. A vy pak hrajete v podstatě obětního beránka.

Na začátku čtvrťáku už zjistíte,že vám sakra teče do bot a tak chcete všechno co nejdříve vyřešit,aby pak v prosinci nemuseli být velké nervy. Na to vám všichni ale s prominutím serou a vy jim musíte o všechno říkat desetkrát,protože všichni mají na vše spoustu času. A tak vás všichni nesnáší,protože je věčně o něčem buzerujete a pak zjistíte,že máte na účtu málo peněz a že nevíte,z čeho celý maturák zaplatíte. Hádáte se kvůli tomu prakticky se všema,i s těma co s vaším maturákem nemají nic společného. Hroutíte se z toho,ale všem ostatním ve třídě je to vlastně jedno.

A takhle vypadá můj pohled na pořádání maturitního plesu.Když k tomu vezmeme,že se k tomu musím ještě učit na maturitu,písemky,zkoušení,dále jezdím každý víkend na přípravné kurzy kvůli vejšce,takže mám další šestihodinové přenášky o víkendu,plus mě čekají přijímačky na vejšky atd. atd. Momentálně jsem na pokraji psychického zhroucení se,ale pevně věřím,že to nějak zvládnu a celý tenhle maturák se pořádně dozorganizuje a že se vše snad zařídí a já 15.1.2016 zažiju ten nejúžasnější večer,kdy ze mě nervy spadnou a já si řeknu: "Jo. Vážně si to dokázala. Udělala jsi jeden z nejlepších maturáků,jak se od tebe očekávalo." Na tenhle pocit se kurevsky těším.
 


Komentáře

1 Lia | E-mail | Web | 9. října 2015 v 19:39 | Reagovat

Holka, myslím, že to cítíme stejně :D Já se taky opravdu netěším, já tyhle večírky nesnáším upřímně.. Nikdy mě ples nebral, já na tohle nechodím, ale jistě.. Tohle bude tzv. "MŮJ VEČER" kde mě máma bude furt upravovat a její přítel mluvit o tom, jak strašně chytrou dceru mají -_-
Co se týče zorganizace, my jsme třída, tak nějak, že se o to já úplně nemusím starat. Kámoška vše vždy pořeší, my to odsouhlasíme nebo něco dodáme a fungujeme. Myslím, že jako třída jsme fakt dobrá parta a někteří mi opravdu chybět budou :) Když se ještě podívám na ty starý fotečky z prváku, kluci takový ksichtíky :D :D

2 Ter. | Web | 10. října 2015 v 11:20 | Reagovat

Jsi docela frajerka, že ses toho takhle ujala, já bych do toho nešla (počítám s tím, že mě nikdo nebude chtít v plesovém výboru vzhledem k tomu, že jsem ta divná :D). Jsem si jistá, že to zvládneš a pak budeš moc všem o obličej otírat, jak skvělý ples jsi vlastně zařídila. :)

Hrozně se mi líbí, že máte maturák takhle na nějaké téma. U nás se pronajme předražená Lucerna, ve které bude místo maturáku i imatrikulák, abychom se vůbec doplatili. Nakonec tam stejně nikdo nebude na celých pět hodin, protože se kolem desáté všichni odeberou někam do klubu na pořádnou chlastačku - chápu, že afterparty k plesu patří, ale když už sakra za ten sál platíme, proč tam nezůstat až do konce?
Nejlepší by bylo pronajmout něco menšího, udělat jen maturák, bez prváků, kteří se opravdu přišli jen nacucat alkoholem, a tím to tak trochu uzavřít, abychom si to vážně užili. No, jsem na ten náš za rok docela zvědavá. :D

Držím palce, jsem si jistá, že to zvládneš, máš na to! :3

3 cincina | Web | 10. října 2015 v 18:26 | Reagovat

Taky mě to letos čeká, ale ne tedy ples, protože naše škola plesy nepořádá, ale čeká mě Stužkovací večírek, na který se na jednu stranu těším, ale na tu druhou z toho nejsem nadšená, protože už teď jsem nespokojená s barvou stužek a šerp. Ano, hlasovalo se a já si jenom pořád říkám, kde se stala ta chyba a kde většina ztratila hlavu, že se rozhodli pro tuhle barvu.

4 kelly145 | Web | 11. října 2015 v 16:06 | Reagovat

Ja si na svoju stužkovú moc nepamätám ale šaty som mala krásne :) mali sme strašného DJa

5 Markéta | Web | 26. října 2016 v 19:56 | Reagovat

Zařizování maturitního plesu se dá přežít, když využijete nějaký portál, který shromažďuje vše potřebné na jednom místě, takže například sehnání kapely, fotografa, zábavných vystoupení a dalších zabere jen malou chvíli.
S organizační stránkou už je to trochu těžší, ale je spousta kvalitních článků, kde je dobře rozepsané co a jak zařídit a případně tipy na čem se dá ušetřit, jak sehnat nebo ušetřit peníze když zjistíte, že jich nemáte dost a další.
Ale hlavní je se ve třídě kvůli zařizování maturáku nehádat. Zaveďte třeba jednoduché pravidlo nadpoloviční většiny a když něco odhlasuje víc než polovina lidí, tak to ostatní musí respektovat - to ušetří opravdu spoustu hádek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama