2ol5

30. prosince 2015 v 18:31 | Olja:)
Tak nějak se stalo "tradicí",že si takhle před začátkem nového roku sepisuji zážitky z toho,se kterým se loučím. No a jelikož se neskutečně rychle rok s rokem sešel,je tu už opět čas na článek s tématem: "Olja a její rok 2ol5."
Varuju vás .. ne každý tenhle článek zvládne.
december, funny, and 2015 image
A ještě bych vám chtěla popřát krásný nový rok, užijte si pořádně Silvestra a pijte tak,aby jste si ráno pamatovali aspoň něco. :D A bacha na petardy. (loni mi jedna bouchla v kapuce a není nic příjemnýho na hořících vlasech -.- :DD)


Silvestr.
Loňského Silvestra jsem slavila po dlouhých třech letech úplně jinde a s úplně jinými lidma než ty roky předtím. Jelikož jsem ještě v tu dobu měla svého boyfrienda Peťu,byla jsem i s ním u mého spolužáka doma,kde nás byl opravdu ranec. Bylo to fajn,ale nejlepší Silvestr v mém životě to rozhodně nebyl. :D prostě takové ucházející.
Leden.
Nástup po vánočních prázdninách začal příjemným volnem,kdy nám ve škole nějak nefungovalo topení a my si vynutili volno kvůli neskutečné zimě ve třídách. Jako každoročně jsme také v lednu vyjeli na středoškolky ve volejbale a jako každoročně jsme všem dali na prdel. V tomto měsíci jsem také poprvé v životě vyrazila do Brna,aneb Olja se vydala poznávat velkoměsto Moravy,kde by vážně chtěla studovat. Tam jsem jela shodou náhod s kamarádem D. ,kde jsme se tak nějak začali spolu bavit více než do té doby. Víkend po návštěvě Brna jsem prokalila noc s volejbalistama na maturáku mé spoluhráčky v sousedním městě (neskutečná party,kdy jsem okradla jednoho kluka o pizzu - jo měla jsem fakt hlad). Úterý dvacátéhosedmého jsem oslavila svůj životní milník a stal se ze mě oficiálně dospělý člověk. S tím souvisely dvě parádní rodinné oslavy a také první legální pivo v hospodě,kde mi nalévají už od 14ti let. :D

Únor.
Asi nejdůležitější akce tohoto měsíce byla oslava mých a spolužaččiných 18tin,které jsme se rozhodly oslavit společně. Na oslavě bylo neskutečně moc lidí(i když tam nebyli úplně všichni,jelikož jsem kvůli svému tehdejšímu příteli nemohla pozvat své kamarády z volejbalu,které neměl v lásce). Každopádně jsem se tam zrušila tak,že si nepamatuju skoro nic a opravdu děkuji svému tehdejšímu příteli za to,že se o mě postaral a já tu noc přežila. :D Následovalo oslavení společných osmi měsíců s přítelem a odjezd na hory s rodinou,jelikož začaly jarní prázdniny. Tam jsem učila Peťu na prkně,což byla vážně sranda a celkově ty hory byly vážně suprové.
Březen.
Na začátku března jsem si jela do salonu v Praze vybrat svoje vysněné maturitní šaty,což se mi také podařilo. A jelikož jsem je na sobě měla naposledy právě tady v tom březnu,tak doufám,že až si je za 3 týdny obleču na maturák,že mi stále budou. :D V polovině března jsme jeli na víkend s kámošema na spolužaččinou chatu,kde jsme se neskutečně zrušili a lyžovali asi v největší mlze ever. Oslavila jsem společně s Peťou naše devítiměsíční výročí a zároveň jeho osmnáctiny. Oslavila spoluhráččinu plnoletos aneb kalba do půl 5 do rána. Začala jsem svojí kariéru coby pokladní ve společnosti Tesco stores.
Duben.
Začátek dubna se nesl v duchu neustálého chození do práce a oslava dvacetin sestřenky a osmnáctin spoluhráčky,kde se udál menší střet názorů. Když tak zpětně koukám do diáře,o dubnu toho vážně není moc co napsat,protože jsem se plácala mezi školou,volejbal,prací a přítelem,takže nebyl čas vlastně vůbec na nic. Ke konci dubna jsme ještě s holkama jely odehrát náš poslední turnaj v tehdejší sestavě,což byla baráž o udržení se lize,kterou jsme nezvládly,ale aspoň jsme se slušně opily. Na úplném závěru jsem se ještě zúčastnila oslavy kamaráda,která mě ale totálně nebavila. A celý měsíc zakončilo asi to nejtrapnější poslední zvonění vůbec. Měla jsem být konečně pasovaná,ale jelikož třída nad námi byla plná debilů,pasování jsem se nedočkala.

Květen.
Pořádná akce hned na začátek měsíce - Majáles. Ten jsem si naprosto užila s mýma dvěma kočkama ze třídy. Dále jsem byla na jedné takové oslavě piva u nás ve městě,kde jsem propila celé odpoledne a málem kvůli tomu nestihla odjezd do Chorvatska,kam jsme jeli se školou na outdoorový kurz. Z nějakého nám stále nepochopitelného důvodu jsme ale směr Chorvatsko vyrazili až o dvě hodiny později,takže jsem si klidně mohla dát ještě další dvě piva. :D Týdenní kurz v Chorvatsku byla jednoznačně nejlepší dovolená vůbec. Týdenní žití se třema trubkama v tom nejmenší mobilhousu ever, utíkání z kempu uprostřed noci, zpívání na molu, málem ztroskotání na kajaku, skákání z lodi do moře a prostě celý ten týden byl naprosto ale naprosto dokonalý. Po příjezdu následovala týdenní služba u maturit a vlastně psychická příprava na to,že (tehdy) za rok mě to čeká. Ke konci měsíce jsem se dvěma spolužačkama vyrazila na beachový turnaj v rámci škol,kde jsme se nějakým záhadným způsobem propracovaly na mistrovství ČR do Brna. A oslavila jsem kamarádovo 18tiny,kde se to opět začínalo nějak vyvrbovat s D. a kazit s mým tehdejším boyfriendem.
Červen.
Začal natáčením maturitního videoklipu,což byla neskutečná sranda a vážně z toho vznikl pěkný klip (odkaz na něj je v menu). Týden před oslavou ročního výročí s Peťou jsme se spolu rozešli,což byla asi nejbolestivější věc,co jsem kdy musela zvládnout. Opravdu je těžké říct "ahoj" někomu,s kým jsem trávila (bez týdne) rok každý den.. Zúčastnily jsme se již zmiňovaného mistrovství ČR v Brně,kde bylo tak neskutečné vedro,že jsme myslely,že se snad rozpustíme do toho písku. Umístění bylo mizerné,ale užily jsme si to. V půlce měsíce se konal (jako již tradičně) noční turnaj,kde jsem se po dlouhé době potkala s kamarády z daleka,ale upřímně byl tenhle ročník turnaje opravdu o ničem. Tento měsíc jsem i nadále stále a skoro pořád chodila do práce. Dostala jsem vysvědčení aneb Olja i po sedmi letech na gymplu má stále vyznamenání. Začínala jsem se hodně bavit s D. Chodili jsme spolu na koupáky,brusle atd. Kámoš odjížděl do Anglie a pořádal rozlučku,na kterou jsem po dni stráveném v Praze na Utuberingu (ten byl mimochodem pěkně trapný),přijela. Tam se to vlastně s D. celé rozjelo.
Červenec.
Byl hlavně v duchu práce a koupáků. Začalo to koupákem se třídou,kde se objevil můj bejvalý přítel. Byli jsme spolu s D. v kině. Začínala jsem vymetat kluby a vše možné hospody (ano zotavovala jsem se z rozchodu. Ano svoje "více než je zdravé" chlastání jsem ještě další 3 měsíce sváděla na rozchod). Kluci měli fotbalový turnaj,kam jsem jela jako jejich skalní fanoušek. Celý ten turnaj byla jedna velká prasárna a to snad od všech zúčastněných. Tam se to nějak zvrtlo s D. :D Ke konci měsíce jsem s maminou vyrazila na čtyřdenní výlet do Paříže,což byl naprosto parádní zážitek. No a na úplný závěr měsíce jsme se spolužáky odjeli na Vranovskou přehradu,kde celé léto pracovala naše kamarádka a my tam slavili její narozky. Aneb jak jsme se ztratili zhulení v konopném bludišti a poté nás napadlo divoké prase.
Srpen.
Započal výlet do Brna,přičemž jsem konečně mamce ukázala svoje vysněné studijní město. Oslava spolužaččiných devatenáctin a prasácky vypitá láhev zelené ve dvou lidech. Výlet do Prahy s D. kde se to zase celé zkomplikovalo. Pár holčičích večerů s vínkem. Práce,práce a zase práce. Třídenní soustředění s klukama na přehradě,kde se zase v podstatě jenom pilo a pilo. Na závěr prázdnin přijel můj dříve nejlepší kamarád,se kterým jsme se před pár lety dost rozhádali a nyní se vídáme hodně málo. Spal u mě,takže samozřejmě prokalený večer a noční rozhodování,jestli je to dobrý nápad nebo ne (rozhodli jsme se,že ne. nikdo neví,jestli to bylo dobré rozhodnutí).
Září.
Nástup do školy - nervozita jako prase - čtvrťák je tady. První víkend absolutně nejdivočejší kalba na každoročních oslavách chmele v našem městě. Z prvního dne okno jako svině, prý docela kvalitní ostuda,výčitky od bejvalého, druhý den hádka s D. Následující týdny probírání celé naší pošahané blbosti s D. a rozhodnutí,že už na to kašlem. Poslední víkend v práci a konečně padla výpověď. V půlce měsíce jsem uzavřela sázku s D. ohledně naší abstinence až do 30.12.2015 (ani jeden z nás to nevydržel. tudíž mě čeká běhání v ručníku na námku. jo je to fakt těžký nepít,když je kolem tolik věcí ke stresu). Ke konci měsíce první lekce přípravných kurzů k přijímačkám na vejšku (evidentně moc nepomohly).

Říjen.
Začínání se učit maturitní otázky (jop vydrželo mi to jenom ten říjen). Každá sobota od 8:00 do 17:00 strávená sezením na přednáškách a snažením se neusnout při přípravkách. Vždy po příjezdu z Prahy domů,sobota večer strávená v hospodě a v klubu. To se začínalo stávat docela rutinou. Ale nepila jsem! Po dlouhé době jsem vyrazila s tátou na hokej. Byla jsem u křtu CD jedné místní kapely a v hospodě se potkala s nejlepším kamarádem D. Zvládla jsem první měsíc abstinence. Protančená noc na prodloužené letošních tanečních. Divadlo se školou - to představení byla naprostá paráda! :D Organizovala jsem Halloweenskou diskotéku pro celou školu aneb první oslava Halloweena a první patlání barviček na ksicht. O den později oslava Halloweena u kámoše doma. A úplně poslední den měsíce .. halloweenská oslava s klukama a kamarádkou v hospodě a následně v klubu,kde jsem se potkala s pár novýma lidma.
Listopad.
Vzrůstají stresy ohledně maturitního plesu (stresy stále pokračují,maturák za 3 týdny!!). Stále soboty strávené v Praze na kurzech,jeden víkend to byla dokonce sobota i neděle! První nandání umělých nehtů (omg neumím s tím fungovat). Druhý měsíc abstinence za mnou (hurá). Byla jsem fanouškem volejbalového turnaje a viděla na živo Džávu! :D Byla se podívat na den otevřených dveří na UK (stejně tam nechci studovat :D). Konečně premiéra posledního HG,kde mi zabili Finnicka (nikdy jim to neodpustím :D). A na konci měsíce jsme odjela se školou na jazykový kurz do Anglie. Bydlela jsem u velmi zvláštní rodiny,nedostávala moc najíst,viděla spoustu krásných míst a nakoupila spoustu dárků. Hastag - sbíráme zážitky. :D
Prosinec.
Po 18tihodinové cestě domů z Anglie mě čekala rodinná oslava,kde bylo jako pokaždé velice hodně jídla a smíchu a dokonce i "čert" v podobě tety přišel. Doma jsem také našla menší nadílku a čertovský večer jsem si užila s holkama z volejbalu v hospodě a následným protancováním noci v klubu. Ten večer jsem po dvou a půl měsících porušila sázku,ale tento večer se to ještě neprovalilo. Další prosincový víkend přišel na řadu první pokus scio testů aneb Olja u prvního pokusu přijímaček totálně pohořela,ale aspoň měla hezkého spolusedícího,kterého ale nesbalila. Ten stejný večer byl Věneček letošních tanečních,kde se již provalilo moje pití,jelikož jsem vcelku razantně zapila svůj neúspěch u testů. Po plesání následovalo protancování noci v klubu,kde se pár věcí vcelku vtipně zvrtlo. Poslední učící týden ve škole se zakončil vánočníma trhama,které jsme se školou jako již každoročně pořádaly. Po dlouhé době jsem si také byla v ten stejný víkend zahrát volejbal na jednom turnaji,kde jsme se vcelku slušně umístili. Večer po turnaji jsem si užila snad nejlepší noc za posledního půl roku s mýma volejbalistama. Neskutečná sranda ten večer. Poslední dva školní dny jsem trénovala předtančení na maturák,které jsme konečně dodělali a pustila na akademii video,které mělo vcelku úspěch. No a pak už začaly vánoční prázdniny. Užila jsem si parádní Štědrý den,pořádně jsem se přejedla a dostala samé krásné dárky a udělala radost mamince. Víkend po Vánocích jsem během jednoho večera stihla "oslavit" dvoje narozeniny,což nedopadlo úplně dobře,jelikož jsem přišla domů nad ránem a stihla během večera udělat spoustu pitomostí. O den později jsem slavila další narozeniny,z čehož se vyklubal velice podivně a vtipně zakončený večer. A jak dopadne Silvestr?
Tenhle rok bych zhodnotila jako rok plný změn. Nastoupila jsem do něho jako vyrovnaný a šťastný člověk,který se v té době choval poněkud dospěleji,což myslím bylo i díky tomu skvělému vztahu,který jsem měla. Změny ale nastávaly s postupným rozpadem vztahu a vlastně rozpadnutím celé mé jistoty a vyrovnanosti a začalo období bláznivin na všechny strany. Tohle období zřejmě ještě stále pokračuje. Ovšem teď nastává zlomový okamžik,kdy se přehoupne rok 2016. Rok ve kterém mě čekají asi nejtěžší zkoušky a rozhodně se budou dít velké změny. Čeká mě maturita, snad odchod na vejšku nebo někam do světa,kdyby vejška nevyšla. A já jenom doufám,že všichni ti lidé,které jsem ve svém životě měla v roce dvatisícepatnáct,mi pomůžou,aby rok dvatisícešestnáct byl stejně tak parádní jako tento!
 


Komentáře

1 Broken girl | Web | 30. prosince 2015 v 22:44 | Reagovat

Vypadá to, že rok sis opravdu užila ;) Jinak u maturity i přijímaček držím palce ;)
A jinak tomu klukovi je dvacet ;)

2 *Anne | Web | 31. prosince 2015 v 13:09 | Reagovat

Koukám, že furt piješ :DD mě by to možná už ani nechutnalo, ale hlavně že si to užíváš :) Přeju hodně štěstí v roce 2016

3 Lia | E-mail | Web | 1. ledna 2016 v 14:39 | Reagovat

[2]: Tak užívá si, proč ne, ale souhlasím, taky chodím pít, ale nevzalo by mě to asi až tak :D
Sranda, nemyslím zle. Snad ten rok 2016 nás posune v životě dál jen tím dobrým směrem ^^

4 S-hejvi | Web | 1. ledna 2016 v 19:51 | Reagovat

Měla jsi rok plný zážitků, snad ten letošní bude taky takový :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama