England 2015 - London,Brighton,Eastbourne

6. prosince 2015 v 21:58 | Olja:)
Hello my friends. Říkala jsem si,že když už jdu sepsat nechutně dlouhatánský článek ohledně mého výletu do Anglie,mohla bych vás aspoň anglicky pozdravit.


Tak nějak se stalo,že náš gympl byl vybrán ve druhém kole jakési "akce" EU,kde věnovali peníze školám na jazykové kurzy v zahraničí. V prvním kole nás nevybrali,což znamenalo,že na mojí vysněnou Maltu jsme v září neletěli. O měsíc později jsme se ale dozvěděli,že jsme byli vybráni v druhém kole a jelikož letenky na Maltu byly v tomto období už příliš drahé,rozhodlo vedení,že pojedeme do Británie. No a tak se stalo,že jsem v sobotu 29.11.2015 nasedla do busu a jela vstříc dobrodružství. V tu samou dobu také jela ještě naše obchodka,ale ta měla trochu jiný program,tudíž jsme se potkali jenom na pár minut v Londýně na parkovišti. Ale i tak byla sranda se potkat s lidma z jiné školy zrovna takhle v Londýně.

Ale zpět k mému výletu. Minulou neděli jsme odjížděli kolem čtvrté odpolední hodiny a jelikož nás jelo ze školy jenom kolem třiceti,mohla jsem pěkně sedět sama a rozvalit se na dvojsedačce trošku více,než se člověk může v autobuse rozvalit normálně. I tak jsem se tedy příliš pohodlně nevyspala,ale rozhodně to bylo lepší než loňská cesta do Chorvatska,kde jsme seděli v 80 lidech narvaný v buse bez klimošky 18 hodin. Cesta přes Německo a Francii byla dlouhá,zabloudění do Nizozemí s Belgií bylo vcelku vtipné a buzení ve tři hodiny ráno kvůli imigrační kontrole bylo už úplně zlé. Jakmile ale zkontrolovali,že skutečně nejsme žádní Sýřáčani,mohli jsme se v klidu nalodit na trajekt a přeplout kanál. Cestu jsem celou prospala,ale stejně byla tma,tak ani nebylo nic vidět. V pondělí brzo ráno jsme vysedali v Londýně a začínali jsme návštěvou observatoře a nultého poledníku,kde si všichni vyfotili tu mainstreamovou fotku s jednou nohou na jedné polokouli a s tou druhé na té druhé.
Naše cesta pokračovala přes Greenwichský park do Námořnického muzea,poté jsme se lodí po Temži doplavili k London Eye,kde jsme měli až příliš dlouhou pauzu na oběd. Následoval pochod kolem House of Parliament,Westminster Abey, přes park svatého Jamese k Buckinghamu až k Piccadily Circus a končili jsme na Trafalgaru. Po cestě jsme zvládli pořídit asi tak triliardu fotek asi tak se vším,co jsme cestou potkali. Na Trafalgaru jsme si skočili do Čínské čtvrti,koupit nějaké ty suvenýry a mrknout se do různých obchodů. Za celý den jsme naťapkali neskutečně moc a po té noci v buse to byl vážně hardcore,ale zvládli jsme to.
Celý unavení jsme dojeli do Eastbourne,což je menší město na jižním pobřeží Anglie,kde si nás rozebrali naše "hostfamily".

Tento odstavec bych celý chtěla věnovat mojí hostfamily,ve které jsem 5 dní žila. Bydlela jsem já,moje dvě spolužačky a jedna mladší holčina. Naše hostmum byla postarší učitelka španělštiny a náš hostdad byl ředitel nějaké firmy. Toho jsme ale moc nevídali,protože pro nás pouze večer vždy přijel vyzvednout a pak se někde v baráku zavřel. Naše hostmum měla asi tak 120centimetrů a moc s námi nechtěla mluvit,protože byla vážně plachá. Každopádně baráček měli takový menší,mírně to tam smrdělo zatuchlinou,náš pokoj byl vážně malinkej a koupelna byla trochu nechutná. Ale dalo se to přežít. Jediné co bylo vážně na prd,bylo jídlo,jelikož naši profesoři měli vážně pravdu,když říkali,že nám toho jídlo vážně moc dávat nebudou. A taky že nedávali. Dostávali jsme vážně malé porce a ty jejich toasty cpali fakt ke všemu. Naše "obědové" balíčky sestávali ze dvou suchých toastů,mini balíčku brambůrek,minisušenky,minimandarinky a minidortíku. Slupla jsem to vždy spíše jak svačinu a pak jsem se dojídala sušenkama z domova. No ale tak .. přežili jsme to. :D Někteří spolužáci měli fakt super rodiny a někteří na tom holt byli jak my.

V úterý dopoledne jsme šli poprvé do školy,která byla pěkně hnusná,stará budova a naše paní učitelky byly vcelku nudné. Mám pocit,že mi ta škola vůbec nic nedala,ale tak nevadí. :D Ty tři hodiny celý tři dny se daly přežít. V úterý odpoledne jsme vyrazili na Beachy Head,což jsou krásné křídové útesy nad mořem. Tam jsme se prošli po veliké pláni,kde tedy šíleně foukalo,ale bylo to strašně krásný. Večer jsme si ještě zajeli do nákupního centra,kde jsme vlítli do Primarku a vykoupili tam snad všechno. Já tedy kupovala spíše vánoční dárky než věci pro sebe.
Ve středu dopoledne škola a odpoledne se vyjelo do Brightonu,což je největší přímořské letovisko na jihu VB. Tady jsme navštívili Royal Palace,který byl opravdu nádherný. Poté jsme byli v Sea Life,kde jsme viděli spoustu mořských živočichů a dokonce i žraloky a obří želvy. Navečer jsme si na místním molu dali tradiční Fish and Chips,což mě tedy moc nechutnalo,ale spíše proto že nemám ráda ryby. :D
Čtvrtek dopoledne škola a odpoledne byl na plánu Hever Castle,což je místo,kde žila Anna Boleynová. Hrad je takový menší,ale byla tam krásná výstava vánočních stromků,které byly vyzdobené podle toho,jak se zdobí v jednotlivých zemích. Zahrada u hradu byla ale naprosto kouzelná,protože svítil téměř každý strom barevně na počest blížích se Vánoc.
No a páteční den jsme byli opět v Londýně,kde jsme vyzkoušeli jak lanovku přes Temži,tak vlak který nikdo neřídí,tak metro a dokonce i double-decker. Prošli jsme si celý Tower, vyfotili se u Tower Bridge,zastavili se u St. Paul's Cathedral a končili jsme opět v obchoďáku,kde jsme doutratili zbytek liber.

V pátek večer jsme zase nasedli do busu,dojeli do Doveru,kde jsme se nalodili na trajekt a poté už hurá domů. Dorazili jsme v sobotu kolem oběda unavený,ale plný zážitků ať pozitivních či negativních. Protože hashtaq tohoto výletu je: #sbiramezazitky. Děkuju všem,kteří tam se mnou byli a kteří nám tento výlet umožnili hlavně finančně,protože jinak bych jet zřejmě nemohla. Vážně jsem si to užila!
 


Komentáře

1 Le fille Ash | E-mail | Web | 9. prosince 2015 v 11:10 | Reagovat

Ty fotky jsou vydařené. :) A výlet očividně také... i když měl své nedostatky, to tak bývá... ale byla jsi tam, a to je hlavní! :)

2 steel32 | Web | 9. prosince 2015 v 15:58 | Reagovat

já chci do londýnaaa!!! :D
úplně mi připomíná ta vaše hostfamily tu kterou jsme měli my :D jsme celou dobu byli zavřený v pokoji, skoro vůbec s náma nemluvili a ostatní nám vyprávěli jak u nich skákali na zahradě na trampolíně a čučeli s nima na telku :D
a brighton je úplně nejvíc nejlepší!! :D

3 Magna | Web | 9. prosince 2015 v 21:20 | Reagovat

Krásné fotky. V Londýně jsem byla, ale to už je dávno.

4 Ter. | Web | 10. prosince 2015 v 15:25 | Reagovat

Úplně jsi mi osvěžila paměť. Třeba na Sea Life bych málem zapomněla - vcelku jsem byla na stejných místech jako ty, jen tak přes šest/sedmi lety. :D Tehdy jsem taky neměla štěstí na rodinu.

Jsem ráda, že sis to užila. Fotky vypadají parádně! :3

5 Lia | E-mail | Web | 11. prosince 2015 v 19:25 | Reagovat

Já se vždycky chtěla jednou dostat do londýna, já tam chtěla i bydlet, ale nevím nevím :D Furt jsem sbírala něco s britskou vlajkou, bože, dostala jsem i londýn svítící na zeď, s takovýma žárovičkama, škoda, že už to nesvítí :/ Hodně ti závidím, musela sis užít :D

6 Monica. | Web | 11. prosince 2015 v 22:23 | Reagovat

My máme možnost na takové zájezdy jezdit každý rok, je to sice docela drahé, ale dá se to. Jenže se právě bojím toho jídla, protože já toho hodně nejím, takže by mi dali mini porci a ještě bych nic nesnědla :D proto tam nejezdím.
Ale příští přázdniny jedu s rodičema do Británie, tak se děsně těším :3
fotky jsou super! :)

7 kelly145 | Web | 12. prosince 2015 v 10:45 | Reagovat

Jej krásna milujem LONDÝN!!

8 Ginny . | Web | 13. prosince 2015 v 14:08 | Reagovat

Páni , ta první fotka je vážně boží :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama