Ten nejlepší večer v životě.

18. ledna 2016 v 19:28 | Olja:)
Ozývám se po takové době,ale víte co .. když na něčem rok dřete,protože chcete,aby to bylo perfektní a ono se to fakt povede ... ten pocit je k nezaplacení!

(Ještě než začnu .. hodím vám odkazy na pár nejdůležitějších chvil z celého večera,které jsou točeny gopro a zezadu ale i tak je to super! předtančení zde. Zbytek najdete na tom stejném kanále.)


Celý minulý týden se prostě všechno točilo kolem příprav maturáku. Do školy jsem vlastně chodila jenom kvůli tomu,abych se třídou domlouvala poslední detaily ohledně velkého dne. Stresovala jsem se celý týden jako blázen a pracovala v podstatě od rána do večera. Ve čtvrtek přišlo první připravování,jelikož nás do sálu pustili již ten večer. Jsem vážně šťastná,že aspoň pár lidí ze třídy to vzalo zodpovědně a že jsme zvládli většinu výzdoby udělat již v ten čtvrtek. Vážně jsme toho nakonec měli hodně a každá část stěny v sále byla ozdobená buď nějakým kovbojem,indánem,karikaturou (každý jsme měli udělanou svojí),kaktusem nebo nápisem. Prostě westernový maturák tak jak se sluší a patří. Nejkrásnější byly lapače snů,které udělala spolužačka a které nám visely ze stropu. Taky parádní byl totem,který jsme dávaly s holkama dohromady snad tři hodiny. Ve čtvrtek jsme odjížděli domů znavení a natěšeně vystresovaní z velmi očekávaného pátku patnáctého ledna.

V pátek brzo ráno jsem vyrazila zpět do sálu,kde jsme začali upravovat stoly,aranžovat občerstvení,organsy,rovnat tombolu a převážet veškeré věci jako například červený koberec,který byl zbrusu nově koupený od pana ředitele. V jedenáct jsem vyrazila ke kadeřnici,která mi na hlavě vykouzlila účes,ze kterého jsem zprvu vůbec nebyla nadšená,ale postupem dne se mi začal neskutečně líbit. Nejlepší částí příprav byl oběd,kdy jsme si každý objednal pizzu a udělali jsme si hromadný piknik. Odpoledne už postupně začali všichni odjíždět ke kadeřnicím,kosmetičkám a nebo prostě domů se vykoupat a připravit. Tak stejně já přejela k ségře,která mě líčila. Povedlo se jí to na jedničku a vážně mi to i celý večer vydrželo jakž takž neponičené. No a už se nám blížila pátá hodina,kdy měli začínat přijíždět všichni fotografové,kameramani,choreografka,moderátor,fotokoutek a tak dále. Nervozita stoupala a já začínala jednotlivě šílet,jelikož jsem nestíhala nacvičovat předtančení s šerpováním,když jsem musela vyplácet všechny ty lidi. Každopádně mi s tímhle pomohla šíleně moc moje mamka,která se o to postarala. Jakmile jsme si znovu prošli program večera a všechno to vypadalo pozitivně,začal už být čas pouštět lidi dovnitř. Úplně bych vynechala to,že se jeden debil ze třídy opil tak,že pořád kradl mikrofon moderátorovi a něco přiblble řval. Naštěstí to většině lidem přišlo vtipné.

No a je to tady. Dveře sálu se otevřely a moji spolužáci vyčkávali na příchod jednolivých profesorů,které odváděli ke stolu. Já mezitím zběsile lítala a vítala všechny kamarády,rodiče a známé a poslouchala samé chvály na to,jak mi to sluší. A to jsem v té době ještě byla oblečená jako kovboj! :D Asi po dvaceti minutách přišel čas na předtančení. Nejdříve jsme nemohli sehnat všechny maturanty na parket,takže panoval chaos,kdo nám to sakra chybí. Ale nechyběl nikdo a my začali tančit a předvádět to,co jsme se půl roku usilovně každé úterý od sedmi ráno učili. Předtančení se povedlo a my sklidili obří aplaus úplně narvaného sálu (zhruba kolem 700 lidí). Po předtačení následoval rychlý přesun do pidi šatny,kde jsme se museli zvládnout 25 lidí nacpat do obleků a šatů. Můžu vám říct,že jsem byla vcelku hysterická,když mi ty šaty pořád nedržely a nakonec mi to mamka utáhla tak,že jsem myslela,že už se v životě nenadechnu. Ale držely a to bylo hlavní!! :D Jakmile jsem vylezla ve svých vysněných šatech ven ze šatny,všichni mě začali chválit,otáčet a fotit až to bylo chvíli divné. Po doprovodném programu přišlo řazení se na polonézu a jakmile začal hrát náš song All the right moves my vyšli. V tu chvíli byl celý sál ticho a všichni koukali,jak nám to všem sakra sluší a já se pořád jenom culila a bylo to skvělý!!!

Šerpování. Nejdůležitější část večera a ta nezapomenutelná chvíle,kdy si jde člověk po červeném koberci jako největší rockstar pro šerpu,kde je jeho jméno. Byla to euforie. Zničehonic prostě moderátor řekl moje jméno a já už jenom slyšela ten potlesk a to hulákání a nechala se svojí kamarádkou vést doprostřed koberce,kde už po stranách seděli ty nejlepší lidi s konfetama,které na mě naráz všichni vystřelili a já v tu chvíli jako trubka začala šíleně křičet a mávat rukama a tleskat si s nima a bylo to skvělý!! Děkuju jim strašně moc za tuhle chvíli. Dostala jsem šerpu,zřejmě jsem se tvářila jak největší idiot na té maturitní fotce a šla se zařadit zpět mezi spolužáky. Poté už nastalo focení,přípitek,projev a uklízení tý triliardy konfet a peněz co bylo na zemi. Tanec s profesory,s rodiči kdy jsem si musela pro tátu dojít vedle do hospody :DD no a konečně volná zábava. Během té jsem ještě prodávala tombolu, šla na panáka snad úplně s každým koho jsem znala,tancovala se svýma nejlepšíma kamarádama a rodinou,fotila se a nevím co všechno možného. Bylo to supeeeer!

O půlnoci přišel čas na odšerpování,aneb odpočítáme to a pak začneme jako smyslů zbavení skákat na mix super písniček a mávat u toho šerpou nad hlavou. Potom už pouze půlnoční překvapení,kdy kluci skákali kankán v holčičích půnčocháčích,kalhotkách a kankánových sukních. Poté už pouze úklid,převlečení a přesunutí se do klubu o patro výše,kde jsme tancovali u tyče,nechali si zahrát asi triliardu písniček,pili,pili a zase pili. A smutnější tečka na konec .. zjištění,že mě okradli o peněženku a následně i o mojí drahou bundu. Jo samozřejmě jsem to obrečela jako želva,ale naštěstí jsem o den později na kamerových záznamech našla toho debila,co mě okradl a teď se ho snažíme identifikovat,tak snad to klapne. Mě jakožto maturantku která celý tenhle ples zorganizovala a udělala ten nejlepší ples za posledních x let .. nikdo v její velký den okrádat nebude. Sečteno podtrženo .. BYL TO NEJLEPŠÍ VEČER V MÉM DOSAVADNÍM ŽIVOTĚ. Byla jsem fakin princezna a užila jsem si naprosto nejvíc co to šlo. Rok práce se vyplatil.

Tady tou fotkou porušuju veškerá svá pravidla ohledně zveřejňování identity na blogu. Ale já tu fotku tak miluju,že jí sem prostě musím dát. Naprosto vystihuje to,jaký ten večer byl. Nejlepší šerpování díky nejlepším lidem.
 


Komentáře

1 Clo♡ | Web | 19. ledna 2016 v 13:17 | Reagovat

tak to vypadá, že jsi si stužkovák užila. :)
mě ten můj čeká až příští rok a už teď z toho mám nervičky. :D

2 *Anne | Web | 19. ledna 2016 v 19:35 | Reagovat

Úplně se těším, až tohle zažiju za rok i já :) Z té fotky úplně sálá ta radost :D Sluší ti to :)

3 Ginny . | Web | 20. ledna 2016 v 15:09 | Reagovat

Ty šaty sou naprosto boží :3 Taky bych chtěla na svůj maturiťák nějaký podobný :)
Je skvělý , že se celej večer tak parádně vydařil ;)

4 Ter. | Web | 23. ledna 2016 v 11:12 | Reagovat

Musím se přiznat, že jsem pilně prohlížela všechny materiály, co se z tohoto večera objevily na facebooku, protože jsem si úplně zamilovala tvou fotku z červeného koberce a nemohla jsem odolat. :D Gratuluji k úspěšné organizaci, slečno maturantko!

Co se popisu plesu týče, vlastně vám ho hrozně závidím. :-) Já byla na maturitním/imatrikulačním plese naší školy a na malém komorním plese menší školy, jejíž složení vypadalo "jeden ročník = jedna třída". Musím říct, že ten honosnější, "náš", ples v Lucerně se mi nezamlouval tolik jako ten v menším kulturním sále. V tom obrovském perfektně osvětleném mi chyběla taková ta rodinná atmosféra, kterou prostě takovou hromadou lidí nenavodíš, ani kdybys chtěla. Navíc všichni vypadli hned po třídních vystoupeních, aby mohli po dvanácté už převlečení v ležérnějším oblečení naskákat do klubu. Když už platím takovou hromadu peněz za zbytečně velký sál, aspoň si odtancuji to, za co platím, no ne?

Abych tady jen netlachala, hrozně si přeji, aby můj ples vypadal alespoň z části tak, jako tvůj. Zní to jako fajn večer a já jsem ráda, že sis ho tak užila! :*

5 Mariiis_N | Web | 23. ledna 2016 v 13:31 | Reagovat

Večer musel být opravdu parádní, je dobře, že sis ho tak skvěle užila a ta fotka je skvělá :D

6 extras-diary | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 20:21 | Reagovat

Já měla z maturiťáku trochu strach, dokonce jsem uvažovala o tom, že tam ani nepůjdu, ale tvůj článek absolutně změnil můj názor a už se nemůžu dočkat, až mě taky ošerpují :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama