Jak proběhlo celých osm let na gymplu.

3. května 2016 v 16:27 | Olja:)
A je to tady. Teď už definitivně je to tady. Maturita je již v plném proudu. To je konec prostě. :D Já tomu nejsem schopná uvěřit .. jak je možný,že už ta střední skončila? To už je těch nekonečně krátkých (ha! oxymorón!) osm let fakt za mnou?
black and white, photo, and photography image


Totálně si pamatuju ten den, kdy jsem ráno vyrazila na přijímačky do tohohle ústavu. Bylo mi jedenáct. Jako vážně 11? :D To snad ani není možný. Byla nás tam totální kupa a já byla úplně brutálně vystresovaná. No asi jako tenhle rok už několikrát při sciích. Jenže ty na rozdíl od přijímaček na gympl zřejmě neudělám. (:D čas si z toho začít dělat srandu) Jo .. tehdy to vyšlo. Kupodivu jsem byla při přijímačkách sedmá. Nechápu. Sedmá? Cítila jsem se jak největší borec. A hádejte co .. to že jsem byla sedmá a že jsem celých osm let měla na gymplu vyznamenání, je mi úplně k hovnu,jelikož stejně nejsem schopná udělat přijímačky na vejšku. Ale to není to,nad čím chci teď přemýšlet. Zpět do tohohle nostalgického článku. Prostě přijímačky klaply a já byla celá natěšená na novou školu,spolužáky, prostředí a prostě úplně všechno. A tak jsem tam šla v září 2008 poprvé. Mazec. Zní to fakt dávno. Ale vlastně to tam vypadalo úplně stejně. Vyjukaná primánka,kterou ty starší málem ušlapali,jelikož jim nestála ani za pohled. Sranda. :D První dojmy ze spolužáků byly takové různorodé. Spoustu lidí z mé bývalé třídy ale zároveň spoustu těch nových. První pletky přišly už na adapťáku,kde jsem se proslavila jako ta, co jí asi hodinu tekla krev z nosu a nešlo to zastavit. Super vizitka Olja, fakt gratuluju. Už tehdy jsem zjistila, kdo ze třídy je ta typická pipina a s kým se naopak dá mluvit. Což se během těch osmi let změnilo asi tak milionkrát,jelikož znáte to .. všichni v pubertě hledáme sami sebe a popravdě já měla tu cestu tak neskutečně dlouhou a trnitou,že se divím, jak se se mnou mohl v sedmičce vůbec někdo bavit. Aha počkat .. on se semnou vlastně skoro nikdo nebavil. Ale zpět do primy.

Prima byla celkově taková nevinná. Teprve jsme zjišťovali, co po nás kteří profesoři vlastně chtějí. Kdo se s kým teda bude bavit a kdo ne. Jak to vůbec na té škole funguje a tak dále. Moje útržky z primy jsou asi takové ..hraní bulánků o velké přestávky na počítačích na chodbě, rozčilování se nad věčnou ztrátou klíčů od šatny, hraní šlapky na chodbách za což nás starší nenáviděli a řešení toho kdo s kým chodí. Třídní výlet v primě byl dosti vyhrocený,jelikož v té době bylo asi strašně in depkařit a dělat ze sebe strašný psychopaty, kteří chtějí skákat do řeky nebo se řezat na ruce. :D Jo nekecám .. fakt tuhle chvíli měl tam na tom výletě snad úplně každej.

Sekunda byla snad nejhorší rok. Teda jestli si to správně pamatuju,že to byla sekunda a ne tercie. Myslím,že sekunda. V tomhle ročníku jsem ze sebe začala dělat úplnou pindu. Teď zpětně to fakt vidím. Sama sebe bych v té době nevystála a proto se nedivím,že se proti mě vlastně spikla celá třída a schytala jsem i takovou tu menší šikanu,kdy i hrozilo rozhodnutí,že se vrátím zpátky na základku. Nechci tohle úplně řešit,protože je mi trapně samo za sebe,že jsem se takhle vůbec někdy chovala. Holt jsem ze sebe chtěla mít hroznou princezničku a dámičku,kterou jsem nikdy nebyla a přiznej si to .. nikdy nebudeš. Zase si nejsem jistá,jestli to byl tenhle rok.. nebo až pozdější.. každopádně někdy v téhle době jsem měla blog. A jelikož v té době bylo strašně in mít ty autorské blogy,tak jsem tam cpala triliardu fotek sama sebe a tzv. "fotopříběhů", což bylo mimochodem v té době taky fakt in :DD každopádně to dospělo až do takové fáze,kdy se mi za to smála snad celá škola a já z té hanby všechno zrušila,smazala a doufala,že už to nikdo moc řešit nebude. Blog jsem si po nějaké době založila nový,ale od té doby vedu politiku toho, aby o něm nikdo nevěděl. I když nejsem naivní .. je mi jasný,že jestli někdo někdy tady na ten blog přijde a bude mě znát,tak okamžitě pozná,že to píšu já. Ale tak co. Budu dělat,že se to stát nemůže. Sekunda byla jednoduše krušná.

Tercie .. hm. Nějak si pořádně nepamatuju,co zajímavého se dělo v tercii. Podle mě tady ještě doznívaly krušné časy ze sekundy,ale nějak v půlce se to zlepšilo a já se začala pořádně bavit s D. Vlastně na konci tercie jsme začínaly naše kalící období. Na konci tercie jsme spolu poprvé byly na jedné akci,kde jsme byly šokovány tím,že nám prodali pivo. A tam to tak nějak celé začalo. Každopádně v tercii jsme byli na dalším třídním výletě,což byla poměrně sranda,jelikož jsem bydlela na pokoji se spolužačkama,které zrovna nemusím. Ale přesto jsem si to užila. Hlavně v tý době už jsem si přišla,jak úplně mega velká holka.

Kvarta.. v kvartě už jsme byli velký deváťáci, víš jak. Škoda že na osmiletým gymplu deváťáci nikoho nezajímají :D v kvartě jsem si pořídili třídní trička a jako klasicky jsme se kvůli tomu brutálně zhádali,protože "hádky" je slovo,které naší třídu totálně vystihuje. Tudíž jsme snad jediná třída na světě,která má trička ve dvou barvách. Ale jsou super. V kvartě jsme také na konci roku byli poprvé na Mácháči na třídním výletě. Nejel nikdo z mých spolužaček,se kterými jsem se bavila nejvíce,tudíž jsem zase na pokoji bydlela se spolužačkama,co moc nemusím. Přesto jsem si to ale totálně užila. Tam jsme už jako docela prasácky chodili několikrát denně kouřit a naší třídní jsme tvrdili,že chodíme na borůvky. Nikdy jí nebylo divný,že jsme žádný nepřinesli. :D Tam už jsme taky docela pili,ale ne v nijak velkém množství. Jo byla to sranda. Tímhle výletem vlastně ta série skvělých třídních akcí začala.

Kvinta.. jsme na střední! Přišla nám protilehlá třída čtyřletého gymplu. Takže moji bývalí spolužáci a nějací další noví. V Kvintě jsem jeli na lyžák. To byla hodně sranda. Bydlela jsem na pokoji s mýma holkama už konečně,takže jsme si to užily parádně. Pily jsme docela prasácky každý večer a vždycky padly super hlášky a předstírání druhý den na svahu .. jak vůbec nemáme kocovinu. :D Na konci kvinty jsme jeli již na druhý třídní výlet na Mácháč,kam už tentokrát jely i zase moje holky. Šlapadla byly totální top, opití se celý třídy během asi hodiny už tak top nebylo, chillování o půlnoci na pláži Mácháče bylo taktéž top. A když to sečtu .. celý ten výlet byl top. Tam vlastně vznikla skupina bitches. A v tomto duchu to pokračovalo celé léto,kdy jsme pořádaly jednu chlastací bitches party za druhou. Jo .. šestnáct byl skvělej věk.

Sexta byla vlastně celá o Tanečních. Skoro celá třída jsme ze sebe začali každý pátek dělat rádoby fešáky a snažit se tancovat. Nejvíc top of top ale byly ty party po tanečních. Hned první večer jsme se zrušili tak,že si půlka z nás ten večer ani nepamatuje. Sranda. Jeden z nejlepších půl roků,kdy jsme se konečně dali jako třída trochu dohromady a začali jsme spolu chodit do naší oblíbené hospody,kde jsme hráváli naše oblíbené songy na kytaru. Bylo to boží. Sexta je rozhodně jeden z nejlepších roků za celých těch osm let. Taky jsme v tomhle ročníku jeli na cyklisťák,který byl kde jinde než opět na Mácháči. Na cyklisťáku jsme asi každý překonal svoje hranice a viděli jsme spoustu krásných míst. Některý večery taky rozhodně stály za to!

Septima. V tomhle ročníku už to vážně smrdělo dospělostí,jelikož se během celého roku slavily jedny osmnáctiny za druhýma. Taky začalo vybírání si seminářů k maturitě a celkově vlastně přemýšlení nad tím,co vlastně budeme po gymplu dělat. Ale stejně jsme to během toho roku moc neřešili a tímhle rokem jsme se v podstatě tak nějak prokalili do té oktávy. Každopádně v septimě jsme uspořádali skvělou mikulášskou akci pro zbytek školy. A na konci roku jsme jeli na outdoor do Chorvatsko,což byl rozhodně ten nejlepší školní výlet! Psala jsem o tom i článek,kde se můžete dočíst,co všechno jsme za ten týden stihli. A že toho nebylo málo. Na tenhle výlet bych jela kdykoliv znovu.

Oktáva. No a jsme na konci. Oktáva byla vlastně celá taková podivně hektická. Čas začít se připravovat na maturitu,což jsme stejně všichni začali dělat až v dubnu. Neustálé hádky kvůli maturáku,který nakonec dopadl naprosto skvěle a všichni jsme si ho totálně užili. Ano pochlubím se.. veškeré zásluhy na tom mám já! :D Taky jsme uspořádali halloweenskou diskotéku pro zbytek školy,která měla také vcelku úspěch. Poslední zvonění bylo také top of top,jelikož jsme zmalovali a zlili snad úplně každého. Vybrali jsme i dost peněz a pasování se taktéž vyvedlo. Jediný trošku fail byl,když nás ředitel obvinil z nakradených dopravních značek,které byli rozestavěny po celé škole a rozplácaných vajíček o okna a dveře. Jo .. fakt jsme to nebyli my! Asi se nám chtěl někdo pomstít. Tak jsem holt celý poslední zvonění myli okna a dveře a rozváželi dopravní značky po městě. Byla to sranda!

A teď už nám nezbývá nic jiného než udělat tu maturitu. Písemné máme už skoro za sebou a pocity jsou zatím smíšené. Sloh z ájiny a češtiny snad dobrý a didakťák z češtiny byl sice těžkej jak prdel,ale snad i ten jsem nějak zvládla. Tudíž už mě čeká jenom didakťák z ájiny a poté 16.5. ústní. No a pokud to vše klapne,tak dostanu na konci května slavnostně v divadle vysvědčený a adios gympl. Díky za celých úžasných osm let!
 


Komentáře

1 Amazonka | Web | 8. května 2016 v 17:41 | Reagovat

Hah, až budu v oktávě, tohle si prostě taky musím sepsat.

Jinak hodně štěstí u maturity.

2 Heaven | Web | 9. května 2016 v 16:36 | Reagovat

Krásný shrnutí :) Až moc mi to připomíná moji třídu, kromě toho konce, protože jsem zatím v septimě ... Teda, my tolik nekalíme, my jsme slušňáci, někdy ale šílení :D Vždycky jsem si říkala, že mám dost času a ono se to krátí...divný, hrozně divný pocit.

3 myred | Web | 9. května 2016 v 18:07 | Reagovat

Krásný článek, ve kterým sis zavzpomínala a přiblížila nám svých osm let na gymplu. Podle toho jak jsi psala, tak to musela být sranda a je vidět, že sis těch osm let skvěle užila. Držím palce, aby se maturita vyvedla. :)

4 crazyjull | Web | 10. května 2016 v 8:05 | Reagovat

Já jsem teprve na gympl nastoupila. :D A jsem za to ráda. Neumím si představit, že bych tam chodila od 11 let. Protože od 11-13 let jsem se chovala naprosto otřesně. :D
Přeji ti hodně štěstí k maturitě. :)

5 cincina | Web | 10. května 2016 v 9:49 | Reagovat

Shrnula jsi to parádně!:D Já si neumím představit, že bych byla na gymplu. Osm let je vážně dost a je neskutečné, jak to rychle utíká. Třeba mně hrozně utekly ty čtyři roky na střední. Nemůžu uvěřit, že je vážně konec.

6 buttercup♡ | Web | 13. května 2016 v 18:50 | Reagovat

ne, já tohle prostě nemůžu číst. jakože, ne že bys to měla špatně napsaný, nebo cokoliv, právě naopak, dostala jsem se k tercii a začalo se mi chtít brečet. :D protože jsem taky na osmiletým gymplu, ale naštěstí zatím jenom v septimě, takže maturita mě čeká až za rok a jsem prostě strašně nostalgická, a když čtu o něčem, co končí, sakra, nedělá mi to dobře na moje puberťácký kolísavý pocity. :D každopádně budu držet palce s maturitou, určitě dej vědět, jak to dopadlo. :)

7 *Anne | Web | 15. května 2016 v 14:20 | Reagovat

Přeju ti, ať vše zvládneš :) Je to takové smutně nostalgické si to vůbec číst :) Mě čeká čtvrťák, takže taky zajímavé :D

8 Andey | Web | 15. května 2016 v 18:48 | Reagovat

Držím palce s maturitou. :)
Skvělý článek :)
Skvěle jsi to shrnula. Musím říct, že jsi se tam nenudila. Já jsme teď první rok na gymplu. My jsme adapťák neměli, takže jsme zjistila, s kým se bavit a s kým ne ve škole, ale stále se to mění.

9 Michelle | Web | 16. května 2016 v 8:42 | Reagovat

Tak ti dneska držím palce! :) určitě to zvládneš :)
Já když jdu na borůvky, tak toho zpátky taky moc nepřinesu a to nekouřím :D
Ty výlety musely být skvělé, hlavně ten Mácháč :)
je vidět, že jsi měla celých osm elt pořád co dělat :D. Na tvém článku je skvěle vidět, jak moc se člověk mění a ani si to neuvědomí, dokud se nad tím pořádně nezamyslí.
ta brigáda by určitě pomoct měla :). Minimálně si myslím, že se dost rozmluvíš :). Kam jedeš? :)

10 Sandra | Web | 16. května 2016 v 11:06 | Reagovat

dosť ťa obdivujem, že si gympel takto zvládla!:D
čo sa týka tej zmeny, ako sa vraví stredné školy menia ľudí (u mňa to žiaľ neplatí:D):D stáva sa aj také.
vyerá to tak, že si si gympel užila, ako sa patrí:)
dosť ti už závidím, že maturuješ, ja si prajem už teraz zmaturovať, no mňa čakajú ešte dlhé 4 roky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama