Jak přežívám léto v Itálii.

9. července 2016 v 13:10 | Olja:)
V minulém článku jsem vám toho moc nenapsala, takže teď bych to chtěla napravit. Opravdu nemám čas skoro na nic natož na psaní, ale jelikož vím, že jste chtěli vědět jaké to je a jak se mám .. tak si pár minut najdu.
A ještě když vidím to téma týdne .. falešný úsměv. :D No to se naprosto hodí. Falešný úsměv nasazuji každý ráno, když vyrážím do své animační práce a sundavám ho o osmnáct hodin později.
summer, beach, and ocean image


Ani nevím, kde mám začít. Asi budu první mluvit o mé cestě sem. Jela jsem zhruba 12 hodin autobusem, což bylo docela v pohodě, protože jsem koukala na filmy a nebo spala. Poté jsem se musela zvládnout ve Veroně dostat na vlakové nádraží, což byl docela nadlidský úkol se všemi těmi zavazadly. Ale zvládla jsem to. Dokonce jsem i nasedla do správného vlaku a za pár minut už jsem zase vysedala v Peschiera del Garda, kde mě vyzvedl můj šéfanimátor. První dojmy z hotelu byly takové podivné, jelikož jsem si to představovala podle fotek jinačí. Hotel je ale velice pěkný a opravdu veliký, jelikož je to komplex dvou residencí a dvou hotelů.

Přesunula bych se k ubytování a jídlu. Bydlíme po čtyřech v apartmánech v jedné z residencí. Jelikož máme pokoje jako hosté, tak jsem opravdu spokojená, protože většinou zaměstnanci mívají pokoje horší. Bydlím se dvěma holčina ze Slovenska a s jednou italkou. Spolubydlící jsou v pohodě. Naštěstí spolu v pohodě vycházíme a i si užijeme dost srandy. Jediný co mi trochu leze na nervy je čas, který dokáže ta Italka strávit ve sprše. :D neskutečný!
Na jídlo chodíme do takové naší mensy. Snídaně jsou fakt super, obědy už jsou horší, protože to jíme v podstatě zbytky po hostech. Na večeře chodíme normálně do restaurace, kde jedí i hosté, takže výběr jídla je totálně super! Především ty deserty v podobě dortů a zmrzliny jsou naprosto vynikající! Jediné co je takové zvláštní na naší večeři je to, že každý animátor musí sedět u stolu s nějakými hosty a bavit se s nimi, což je občas dost složité pokud narazíte zrovna na někoho, kdo neumí anglicky. Také na večeři míváme většinou tak 20 minut, takže člověk musí stihnout se najíst a ještě si popovídat s hostama.

Dále bych chtěla mluvit o programu dne. Ranní meeting míváme kolem 9:15 a poté vyrážíme každý do svého teritoria.. někdo do miniclubu, někdo do divadla, do kostymérny a já chodím do "Laguna beach", což je hlavní bazén, kde se odehrávají veškeré fitness a sportovní animační aktivity. Tam zůstáváme až do oběda a během dopoledne organizujeme šipky, ping pong a beach volleyball. Jediné co je dost blbé je to, že hřiště na volejbal a fotbal je ve sportovním centru tohoto hotelu, které je vzdálené takových sedm minut chůze, takže to zabere docela dost času a lidem se tam často nechce chodit. Po obědě máme 2 hodiny nácviku různých show, muzikálů atd. v divadle a poté opět každý vyráží na své stanoviště. Odpoledne v Laguně hrajeme petang, vodní polo a fotbal. Následně se organizují tzv. "aperitif games", kde hosté mohou vyhrát drink zdarma. Následně máme hoďku a půl volno na přípravu makeupu a oblečení na večerní show, která se odehrává po večeři a po minidiscu, které děláme každý večer pro děti. Nemyslete si, že s koncem show .. končí náš den. Ne. Show končí kolem jedenácté hodiny večerní a my vyrážíme do divadla opět nacvičovat další show. Nácvik trvá většinou do 3-4 hodin ráno a poté je konečně čas tak na čtyřhodinový spánek. A takhle jedeme šest dní v týdnu každý den a když se poštěstí tak dostaneme jeden den volno. A abych nezapomněla .. po každé dopoledním a odpoledním programu a po minidiscu tancujeme náš clubový tanec. Začíná to být otravné. :D

Čas mluvit o mých kolezích v animačním týmu. Je nás 22, což je neskutečně moc. Máme šéfanimátora Antonella, který je velice zvláštní. Ve své práci je hodně dobrý .. přece jenom už to nějaký ten pátek dělá. Ale je strašný nervák a když ho naštveme .. nepřejte si to vidět. Dále máme choreografa, který je asi ten nejdivnější člověk, jakého jsem kdy v životě potkala. Takový ten typ, který věří na přírodní medicínu a dělá každý den meditaci. Jednou dělal meditaci s náma a vůbec nechápu, jak to udělal .. ale normálně jsme najednou všichni ve stoje usnuli a probudili se o hodinu později na zemi vedle sebe. Poprvé v životě jsem byla v hypnóze a vážně to bylo divný. Ještě bych k našemu choreografovi chtěla říct, že si myslí, že jsme asi všichni profesionální taneční nebo co, protože ty choreografie, které vytváří, jsou tak neskutečně těžký! A už totálně pro mě jako pro někoho, kdo nikdy netancoval a vážně to neumí. Dále máme v týmu spoustu holek, které dělají v miniclubu a taky tři lidi, kteří dělají fitness a jsou to hlavní tanečníci našich show. Poté máme kluka který dělá veškeré kulisy a musím říct, že poklona pro něj, protože jsou totálně skvělý. Také máme DJ se kterým je neskutečná sranda. Potom samozřejmě další lidi na sport, se kterými dělám nejvíce a teď nám přibyl další člen a to asistent šéfanimátora. Díkybože je to Slovák, takže další člen do naší československé party, která tady přežívá mezi těma Italama jen tak tak. :D Nyní jsme tady tedy 4 ze Slovenska, já jediná Češka a zbytek jsou Italové.
Zatím tak nějak vycházím ze všemi, ale samozřejmě jsou tady lidi, kteří jsou mi méně sympatičtí a kteří jsou mi více sympatičtí. Nejvíce si samozřejmě rozumím s holčinama ze Slovenska a s tím jedním klučinou a s italkou se kterou bydlíme. Nejvíce mi tady vadí jedna taková pipinka, která si o sobě myslí, že je nejúžasnější na světě ve všem. :D A nemám jí ráda o to víc, protože se tahá s tím naším kulisářem, který je totálně sladký. Nechápu,jak s ní může být, když vypadá tak mile oproti ní. Jenom je škoda, že moc neumí anglicky, tak si toho spolu moc neřekneme. Další o kom bych ještě chtěla napsat je Jimmy, což je takový náš menší šéf na sport a ten je fakt fajn. Ale dost divné je, že on prostě umí o nás všechno zjistit. Stačí mu dát ruku a on se bude chvíli soustředit a pak najednou .. o nás prostě všechno ví. :D nechápu! Jakože naše pocity, myšlenky atd. Neskutečný.


A teď už konečně o mých pocitech. Na to jak jsem z téhle práce byla původně nadšená .. jsem teď dost zklamaná. Nutí nás neustále mluvit s lidmi, i přesto že mi už vidíme, že to ty lidi otravuje,takže to není úplně ideální. Celý den musím být na slunku a ani sluneční brýle a ani čepku nemůžu mít. Také musím být celý den v zavřených botách, což je totálně na hovno, protože mám teď infekci na prstu u nohy a oni mě prostě odmítají vzít k doktorovi a dovolit mi nosit otevřenou obuv. Jako to že mě nechtějí vzít k doktorovi je už fakt moc .. podle nich nemáme čas. Protože ano správně .. my nemáme čas se pomalu ani osprchovat. Volný čas totálně nulový! Čas na spánek žádný! Jsem totálně unavená, nevyspaná, vyčerpaná, psychicky a fyzicky totálně vydeptaná a nemám vůbec energii na nic. A ani žádnou motivaci. Jo některý dny a chvilky jsou fajn, ale některý vážně ne. Začínáme silně uvažovat, že tady zůstaneme jenom měsíc nebo měsíc a půl. Upřímně .. věděla jsem, že tahle práce bude těžká ..ale toto? Toto je nelidské a nelegální. Tři měsíce to nedám. :D
 


Komentáře

1 forever.teenager.xx | E-mail | Web | 9. července 2016 v 17:08 | Reagovat

- potlesk za to, že jsi se dokázala sama dopravit na určené místo !:D já nejsem schopná jet ani do vedlejšího města bez navigace.
- už už jsem ti chtěla napsat, jestli umíš italsky a v tom jsem to dočetla až k tomu, že tam mluvíš anglicky. což se vcelku i divím, protože většina italů umí jen italsky a když na ně začnu anglicky nebo jakkoliv jinak, tak vubec neví.
- omg já ti snad začnu i závidět! tolik nových lidí máš kolem sebe. jasně, že ne s každým si budeš rozumnět, ale jak já vždycky říkám "nejedu do zahraničí, abych se tam bavila s čechama".
- úplně chápu ten pocit kolem sladkýho choreografa a pipiny, která sežrala všechnu moudrost světa. nesnáším to taky! a že jich je.
- o tom, že někdo dokáže jen za podání ruky o tobě zjistit informace, tomu bych věřila. dříve jsem znala jednoho muže, který se tím dokonce živil a dělal to z lékařského hlediska. takový jakože léčitel.
- k poslednímu odstavci - oni mají ze zákona povinnost ti zajistit lékařské ošetření! takže se nenech zahnat do kouta a vydupej si to! dejme tomu, že ty uzavřené boty musí být třeba i z důvodu bezpečnosti, ale tohle mi přijde špatně.
- hele, časem si na únavu a vyčerpání zvykneš, i když teď to vypadá asi jako holý nesmysl.
- podle mě byste měli mít aspoň jeden den v týdnu pro sebe, kdyby klidně i jedno odpoledne. člověk si prostě potřebuje odpočinout. to mi taky přijde divný.
- drž se a dej nám zase vědět, jak to s tebou vypadá !:)

2 Ev. | Web | 9. července 2016 v 23:52 | Reagovat

máš můj obdiv, já bych tohle určitě v životě nedala! jestli se cítíš fakt hodně špatně, tak se na to asi vykašli, pokud uvidíš, že to už fakt nezvládáš, tak si myslím, že to nemá cenu lámat přes koleno..i tak to určitě je cenná zkušenost
držím palce a zase někdy dej vědět, jak to u tebe vypadá! :)

3 Molly. | Web | 10. července 2016 v 13:55 | Reagovat

No tak to ti věřím, že to je něco hrozného. Můj přítel taky tedka odletel do Angllie za prací, čekal jak to tam bude top a zatím tam chudák skoro hladoví.. a nevydělá si skoro nic. Tak tobě aspoň držím palce ať to tam nějak zvládneš a máš můj obdiv!

4 Andey | Web | 13. července 2016 v 21:36 | Reagovat

Obdivuju tě, že jsi se tam dostala a nikde jsi se tam nezamotala, protože já bych se tam asi zamotala. Vím, jak jsi byla celá natěšená z toho a teď tohle. Nemá cenu tam otročit 3 měsíce.
Držím pace, abys to v pohodě zvládla. :)

5 Monica. | Web | 17. července 2016 v 12:40 | Reagovat

Jéje, hrozně mě mrzí, že je to takové, protože vím, jak ses tam těšila (a já s tebou!) :/ Parta lidí vypadá docela fajn, podle toho, jak je popisuješ, ale fakt škoda té práce. Obdivuju tě, že to vůbec nějak zvládáš, protože já bych se na to asi vysrala hned teď. To, jak se k vám chovají, je fakt dost nelidský a vůbec by to takhle nemělo být. Nemá cenu, aby ses takhle trápila tři měsíce. Jeď domů hned, jak to půjde! :D Budeš mít alespoň zkušenost. Držím palečky, ať to tam nějak doklepeš! :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama