Jak jsem si zase jenom stěžovala.

19. září 2016 v 22:50 | Olja:)
Fakt se směju sama sobě. Jaro - nemám čas, maturita. Léto - nemám čas, animace. Podzim - nemám čas, vejška. Pořád dokola ta odporná věta "nemám čas". Jak je možný, že za poslední půl rok nemám čas koukat na své oblíbené seriály? Jak je možný, že nemám debilní 2 hodiny týdně, abych mohla shlédnout všechny ty nové (teď už staré) filmy, které mám na seznamu? Jak je možný, že jsem už rok neměla čas přečíst jedinou knížku, kterou bych neměla v rámci školy nějak povinnou? A jak je sakra možný .. že jsem za půl roku 2016 napsala ubohých 33 článků?! .. Evidentně to možný je.
quote, time, and sad image


Když jsem si všechny tyhle věci uvědomila .. normálně je mi do pláče. Nevím, jak jsem si mohla myslet, že vejška bude taková pohoda, kdy se budu půl roku flákat a občas si zajdu na přednášku, přičemž pořádný terno mi začne až během zkoušekového. Jo možná to tak někde je, ale já jsem šla asi na blbý obor nebo co. Dneska jsem měla svůj oficiálně první den na vysoké škole a nestačila jsem se divit všem požadavkům, úkolům, seminárkám a nevím čemu všemu dalšímu, co musím zvládnout, aby mě vůbec k tý zkoušce pustili. A o povinný četbě tady radši ani psát nebudu nebo se vážně rozbrečím. Jak asi mám stihnout přečíst 8 knížek na příští týden jenom z jednoho předmětu? Podotýkám, že takovýhle počet knih .. mám na každý předmět. A jestli si někdo myslí, že to, že mám jenom 8 hodin za celý týden, je super .. tak věřte nebo ne .. já toho doma musím stihnout udělat víc než jsem udělala za celou svou kariéru na gympl za osm let. Fuck off!

Dnešní den byl vážně jak vystřihlý z nějakého hloupého amerického filmu pro mladistvé. Jednoduše jsem si jako trubka špatně opsala do diáře třídu jedné mé přednášky, tudíž jsem vlezla do jiné a po pár minutách výkladu pana profesora jsem zjistila, že jsem na totálně špatné přednášce a že vlastně kolem mě sedí asi tak o 3-4 roky starší spolužáci, takže jsem se trapně vypařila. Následně jsem zjistila, že ta moje přednáška je o dvě patra výš a jelikož jsem už tak měla zpoždění, rozeběhla jsem se šíleně po schodech nahoru, přičemž jsem zakopla o práh dveří a rozmázla se v celé parádě na chodbě a u toho vysypala většinu věcí z tašky. K mému štěstí na té chodbě zrovna seděl nějaký páreček, který na mě nechápavě koukali a asi desetkrát se mě zeptali, jestli jsem v pohodě. Akorát jsem vykoktala něco ve smyslu "ano jsem" a "spěchám" a dalším zběsilým během jsem utíkala k té správné třídě. Na přednášku jsem přišla asi o 10 minut později úplně rudá, uřícená a ztrapněná do maximu. Samozřejmě všichni se museli podívat na tu trubku, která přišla hned na první přednášku pozdě. A jako třešnička na dortu .. na té přednášce seděl kluk, se kterým jsem si asi před třemi měsíci na jedné seznamovací přespávačka dala pusu na dobrou noc, takže trapas nejvyšší stupně. Ale to by samozřejmě nebyla Olja, aby se jí něco takového nestalo hned první den. Gratuluju sama sobě a doufám, že jsem si veškeré trapnosti vybrala hned dnes.

Každopádně .. seznamovák prváků mám za sebou, byla to docela sranda. V pátek jsme byli na party, kde jsme se sešli hromadně všechny fakulty, tudíž spousta nových lidí, tváří a jmen, která si stejně nepamatuju. Dvě jména si ale pamatuju dobře a to A. (nebudu je psát) ze kterého se stal můj smoking buddy na celou dobu seznamováku. (Nebudeme řešit proč jsem začala zase kouřit.) A hned ten druhý byl P. ,který mě strašně gentlemansky dovezl nočním rozjezdem až před kolej, protože jinak bych v tom stavu asi těžko zjišťovala, jak tady sakra ten systém nočních busů funguje. Zároveň jsem s P. byla v neděli venku a bylo to docela fajn. No uvidíme. Já jsem se rozhodla radši nic neřešit.
Další party plánujeme na zítřek, kdy je veliká celobrněnská zahajovací party semestru, kam se chystá snad každý, tak doufám, že to bude stát za to. Hodlám tam vyrazit asi se spolubydlícíma, které jsou všechny zatím docela fajn, ale samozřejmě uvidíme, jak se to vyvrbí během našeho společného soužití. Na to jsem vlastně úplně zapomněla. Už jsem se oficiálně nastěhovala na kolej. Kupodivu jsem byla totálně překvapená, jak pěkně to tady vypadá. Celé vybavení našeho buňkového pokoje je nové, takže všechno čisté, nové, hezké. No jsem spokojená. Tak doufám, že to tak i zůstane.

Abych to tak nějak shrnula. Školní rok začal. Začal mi můj první vysokoškolský týden, semestr, rok. Momentálně jsem ze všeho vystresovaná, zmatená, udivená, vystrašená. Můžu jenom doufat, že se to zlepší. Od vejšky očekávám spoustu nových informací, vědomostí, kamarádů, zážitků, party a celkově přípravu na ten pravý dospělácký život, tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Taky jsem tu zatím taková trochu osamocená, jelikož moc mých kamarádů z domova do Brna nešlo a i když šlo, tak na sebe nemáme moc čas. Stále pořád smutním po všech mých letních kamarádech a především láskách .. a hlavně belgičanech. No .. co si budeme povídat. Je čas se dát nějak dohromady.
love, quote, and grunge image
smoke, girl, and grunge image
love, couple, and grunge image
 


Komentáře

1 Ev. | Web | 20. září 2016 v 17:25 | Reagovat

Držím pěsti! ♥
Začátky jsou vždycky těžké, ale to určitě zvládneš a pak už to bude ok. Jinak já když přišla poprvé na kolej, tak jsem se zděsila, jak to tam vypadá, takže máš štěstí, že se ti tam líbí :D

2 osobnivesmir | Web | 21. září 2016 v 14:50 | Reagovat

Moc to řešíš. Stačí se jen učit na průběžné testy, zápočtové testy, udělat úkoly, prezentace, napsat seminárky a na zkouškové se učit ze skript nebo výtahů. Je to makačka, ale dá se to.
Povinnou četbu k předmětům číst nemusíš. Nikdy jsem to nedělala a nic ti to nedá.
Neboj, zvykneš si. Loni jsem na tom byla jako ty a byla to také změna.
Na druhou stranu zajdi ve středu do vinárny, hospody nebo na diskotéku a užij si to. :)

3 Monica. | Web | 22. září 2016 v 16:05 | Reagovat

Myslím, že to zase tak strašné nebude. Začátky jsou těžké vždy a všude, takže nevěš hlavu, ono se to ustálí. Zvykneš si nebo to prostě pak poleví. Určitě to nebude zase taková makačka, jak se zdá :) A kamarády si taky brzo najdeš, třeba ještě mnohem lepší, než byli belgičani. Nesmutni, nestojí to za to! Život jde dál a je třeba si ho užívat, což ty rozhodně umíš :D :)

4 Sandra | Web | 25. září 2016 v 13:46 | Reagovat

tak držím na vysokej palce, nech si to tam užiješ,nech to zvládaš so školou a aby si zažila veľa zábavy s novými kamarátmi a spolužiakmi!:)
celkom ma pobavil ten tvoj prvý deň na škole, ale neboj, to sa stáva a mohlo sa stať aj horšie!:D

5 Andey | Web | 25. září 2016 v 17:31 | Reagovat

Tak hodně štěstí v nové škole
Ten tvůj první den mi připomněl můj první den na střední, kdy jsme do třídy přišla jako poslední, jelikož měl vlak zpoždění, a já přiběhl do třídy celá rudá a udýchaná.
Neboj. Určitě poznáš skvělé lidi. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama