2ol6.

26. prosince 2016 v 11:55 | Olja:)
Ani letos jsem si tenhle článek nemohla odpustit. Nějak mě baví se vždycky zpětně podívat na uplynulý rok a sepsat si, co jsem během něho všechno stihla, viděla, udělala a zažila. No a tak jsem o rok později opět tu a jdu shrnovat rok dvatisícešestnáct.
2016, new year, and 2015 imageSILVESTR
Nový rok jsem započala (tak asi jako klasicky u mě) velice podivným a dramatickým Silvestrem. Po roční pauze (kdy jsem byla s přítelem) jsem se vrátila ke slavení této události s mými chlapci a lidmi z volecu. Jako obvykle jsme se vylili, zhádali, pár lidí odpadlo a kromě toho, že jsem šla o půlnoci na náměstí pouze v ručníku v tý odporný kose a strávila zbytek večera s klukem, kterýho ani pořádně neznám, to byl docela normální večer. :D :D ostatně pokud chcete vědět, jak a proč se tohle dělo, článek tady.

LEDEN.
První lednové týdny jsem strávila především přípravami a nervováním se ohledně toho "velkého večera" alias našeho legendárního maturitního plesu, který jsem v hlavní roli organizovala. Psala jsem o tom články snad celý minulý a tento rok, takže už to asi nebudu moc okecávat.
Každopádně byla tady strašná spousta super akcí. Například jeden páteční večer, kdy jsme šli původně s kámošema koukat na film a nakonec jsme skončili v místním klubu oblečení ve fotbalových dresech, které byli táty mé kamarádky. No sranda. Nikdy nezapomenu, jak na nás všichni nechápavě koukali. (článek)
Rozhodně nejvíc top akce tohohle měsíce byl samotný maturitní ples, který se povedl úplně na jedničku a který jsme si všichni (aspoň myslí), já určitě, užili na maximum! (článek)
Další skvělý večer byl rozhodně ples naší protilehlé třídy, který jsme si podle záznamů na jejich maturitním videu docela užila, protože já si z toho večera pamatuju asi tak tři hodiny. :D :D
Konec měsíce jsem zakončila parádní oslavou svých posledních náctin. Nejprve oslavy s rodinou a následně moje pyžamová party, což byla sice poklidnější oslava, ale přesto totálně super. (článek)

ÚNOR.
Na začátku února jsem se vydala do vedlejšího města na maturák mého partnera z tanečních, který byl svým způsobem fajn, i když jsem se tam potkala s bývalým. O den později jsem jela s klukama na Laser game, který jsem si zahrála po dost dlouhé době a musím říct, že mě to moc bavilo.
Taky jsem byla v únoru na posledním maturitním plese tohoto roku, který byl maturáky přímo nabitý, jelikož maturovali stejne jako já i všichni mý kamarádi. Tenhle ples byl ohromně skvělej, protože jsem si to se svojí bffkou strašně užila.
V únoru jsem vlastně také vyrazila na školení animátorů, které mě mělo připravit na následující castingy a letní brigádu, na kterou jsem strašně moc chtěla jet. Školení bylo náročné, ale poznala jsem tam zase pár nových lidí a zjistila, o čem vůbec tahle práce je. (článek)
Poslední únorový víkend jsem absolvovala první casting na letní animační brigádu, který sice nevyšel a tehdy mě to hodně zklamalo, ale nějak jsem se přes to přenesla.

BŘEZEN.
Hned první březnový týden jsme měli jarní prázdniny a já je (jak jinak) strávila s rodinou na horách. Po roce jsem si zase mohla trochu zajezdit na prkně a užít si sněhu. Bylo to skvělý! (článek)
Po jarňákách mě čekala jedna z nejlepších sobot tohohle roku, kdy jsme s mamkou jeli na muzikál Lucie, na který jsem jí koupila lístky k Vánocům a z který se jí (i mě) moc líbil. Ten večer jsem si ještě neskutečně užila s kámoškou koncert mojí top kapely Simple Plan, kde jsem sice málem přišla o nohy, záda a o hlas, ale bylo to top!! (článek)
Víkend na to jsem jela na další pokus scio testů, které už se od března táhly pravidelně každý měsíc. Strašně mě tyhle testy stresovali a vážně nemám ráda toho, kdo s tímhle typem přijímaček přišel. Večer po sciích jsem s kamarády ukončila plesovou sezonu naprosto bombovým volejbalovým plesem, který jsem si strašně užila. No měli by jste si přečíst ten článek. :D :D (článek)
Moje bffka měla v březnu také oslavu narozenin, a jelikož je podobně kreativní jako já, tak jsme měli "maškarní". Já šla za pandu. Jo chápu je to asi dětinský, ale já strašně chtěla jít za pandu. :D Oslava to byla jak jinak než užitá. (článek)
Poslední březnový víkend nastalo velikonoční volno a jak jinak než že jsme museli ve čtvrtek zajít na zelené pivo. Sešli jsme se zase po dlouhé době celá naše parta, takže bylo veselo. Ten večer jsem taky zase spala, kde jsem neměla a bylo to hodně vtipný. (článek)

DUBEN
Hned první dubnový víkend jsem se docela spontánně rozhodla ještě s jednou holčinou vyrazit do Brna na casting ohledně letní brigády, tentokrát ale s jinou společností. Tenhle casting vypadal úplně jinak, a taky jsem si ho mnohem víc užila a ani neměla tolik stres. Asi se to na mě podepsalo, protože to vyšlo a mě se začalo rýsovat animační léto v Itálii. Z Brna jsme pak rychle přejížděla do Prahy, kde byly další scia, který jak jinak než, že dopadly zase příšerně. :D (článek)
Zbytek dubna už ve mě začínal tak nějak stoupat stres ohledně maturity, protože přece jenom jsem prožívala posledních pár dnů na střední.
Jeden z víkendů jsme slavili kámošovo jednadvacítky, což byla fakt vtipná oslava, protože jsem na ní přišla asi o čtyři hodiny později a spala zase úplně někde jinde, kde jsem vlastně vůbec spát neměla. :D no co už. (článek)
Úplně poslední dubnový pátek jsme měli poslední zvonění, kdy jsme se všichni převlékli za šílence a běhali po městě. No jednoduše to byla sranda. Krásný zakončení střední.

KVĚTEN
Na začátku května začala písemná část maturity. To byl první velký stres. Ale aspoň jsem měla kus té zkoušky dospělosti za sebou. Nakonec to dobře dopadlo a já všechny písemné testy úspěšně zvládla. Následně na to začal svaťák, který jsem v podstatě celý proseděla u učení tak, jak se ode mě očekávalo. Bylo to hrozný, ale každý si tím musí holt projít.
Jelikož jsem byla mezi těmi šťastnými, kteří šli k ústní maturitě hned jako první, tak byl v pondělí 16.5. můj velký den, kdy jsem konečně udělala maturitu a měla úspěšně ukončené střední vzdělání. Byl to super pocit. (článek)
Poté začal šílený týden a vlastně i tak nějak celý zbytek měsíce.. spoustu oslav, spoustu pití, spoustu lidí a spoustu veselí z toho, že máme tu maturu konečně za sebou.
Pátek po maturitě jsem se dozvěděla první rozhodnutí ohledně vysokých škol. Byl to asi nejšťastnější pátek vůbec, jelikož mě vzali na oba obory do Brna na MU a dokonce i na UK do Prahy. Ten pocit úlevy a zadostiučinění, že se celé moje roční snažení vyplatilo .. ten byl neskutečný!
Víkend po maturitě jsem jela s kamarádkou na barevný běh do Prahy, který jsme si obě moc užily. Vyválely jsme se v barvách, smály se dost trapnému koncertu a dělaly reklamu na bubble tea. (článek)
Ten stejný víkend jsme i jeli se třídou na pomaturitní večírek, který jsme měli v podobě paintballu a stanovačky v těch prostorách. Bylo to fajn, ale přes strašný horko jsme si tu hru moc neužili. Za to stanovačku a večerní zapíjení jsme si užili dost.
Dost těžký měsíc květen byl slavnostně ukončen v divadle předáváním maturitních vysvědčení, na kterém bylo asi 70% naší třídy ještě s kocovinou. :D Slavnostní zážitek byl trochu zpestřen pepřákem, který omylem vypustil pan ředitel do celého sálu. Každopádně jsem byla dojatá a štastná, že mám už ten papír ruce a že už to fakt skončilo. (článek)

ČERVEN
První červnový víkend jsem běžela se spolužákem tradiční pivní závod v našem městě. Popravdě to byla větší sranda, než jsem si myslela, že to bude. Určitě musíme běžet za rok zas. :D (článek)
Také jsem se zúčastnila přespávačky mojí budoucí vysoké školy, kterou pořádala pro katedru sociologie. Seznamovák byl hrozně super, seznámila jsem se se spoutou lidí, se kterými se teď denně vídám ve škole. Například s Lukášem jsme si to mega užili aneb pojmenovávání částí koupelny podle řeckých bohů. (článek)
V půlce června už jsem doma trávila poslední dny a připravovala se především psychicky na následující letní měsíce, které jsem měla strávit v Itálii v jednom hotelu nedaleko Peschiera del Garda. Ovšem kdo články z léta četl, ví, že to tak úplně nedopadlo. (článek)

ČERVENEC
Většinu tohoto měsíce jsem strávila v již zmiňovaném v hotelu v Itálii, kde jsem dělala sportovní animátorku. Bohužel moje vysněná práce nebyla zase až tak vysněná, a proto jsem na konci července přijela zpátky domů a měnila destinaci.
Článek ohledně animace v itálii -> 1.článek a 2.článek
Proč jsem změnila destinaci -> článek

SRPEN
Celý srpen jsem již trávila v Moravii opět jako animátorka. Tato destinace byla úplně jiná než ta první a celkově byla asi mnohem lepší. Užila jsem si to tam stokrát víc a našla jsem tam jedny z nejlepších kamarádů. Celé léto ovšem byla velká zkušenost a já zjistila, jaké to je být v cizí zemi sama, jak se o sebe musím sama umět postarat a jaká je ve skutečnosti animace. (článek) a (článek) (článek)

ZÁŘÍ
NA začátku září jsem se konečně po třech měsících vrátila domů. Přijela jsem akorát na víkend, kdy se u nás každodročně konají oslavy chmele, na které jsem se letos extra těšila, protože mi přijeli kamarádi z Itálie a to belgicko-skotsko-slovenská skupina kámošů. Celé slavnosti byly naprosto top a já byla ráda, že se klukům u mě ve městě líbilo. Po víkendě u nás ve městě jsme vyrazili s touto skupinou na týdenní party do Prahy, což bylo taky hrozně super. Prošli jsme se po Praze, dali si nejlepší trdelník, prolezli nejlepší kluby a super party a totálně si to užili. Jeden z nejlepších týdnů!
Další zářijový víkend jsem se již stěhovala do Brna, protože mi začínal sezamovací víkend prváků a následně již i první semestr. Stěhování bylo zvláštní, ale kupodivu jsem byla z koleje nadšená, i spolubydlící jsou fajn a prvákoviny ostatně taky byly docela sranda. (článek)
Pak už tak nějak začala škola a já se jenom nestačila divit, jak je celý vysokoškolský systém jiný a docela i poměrně náročný.
Polední zářijový den jsem s kolegou z léta vyrazila do Ovy na oslavu našich dalších kamarádů z Moravie. Zase jsme se všichni po měsíci viděli, takže nadšení obrovské a party rozhodně stála za to. (článek)

ŘÍJEN
První středu tohoto měsíce jsme s mojí blondýnou vyrazily zpět do Moravie si trochu zahrát na herečky. :D Jednoduše jsme si vyzkoušely dělat kompars a hrát si na strašně super letní pohodičku, když bylo venku asi 5 stupňů.
Na jeden z víkendů jsme se zase s blondýnou domluvily, že si spolu zajedeme na víkendovou animaci zpátky do Moravie. Bylo super se zase podívat "domů". Víkendová animace byla fakt super, protože blondýna nasadila trochu hodně volnější režim, takže jsme spíš místo práce trávily čas na baru. :D :D Zároveň jsem tenhle víkend poznala tři slováky, který se za náma přijeli podívat. (článek)
O říjnový sváteční pátek jsem jela se svými dvěma kolegy opět do Moravie, ale tentokrát jako hosti se koupat. Bylo super být tam jako VIP hosti a nemuset za nic platit. :D Taky jsme si to zasloužili po tom létě. Halloween jsem si oslavila pěkně sama v klidu na koleji u televize a HP.

LISTOPAD
Hned první listopadový čtvrtek jsem jela za bffkou do Prahy, jelikož přijeli do ČR opět Belgičani a domluvili jsme si party, která se taky konala. Celé to bylo takové zmatené a vtipné, ale bylo super je zase vidět. (článek)
Listopad už byl takový dost o škole, jelikož jsme museli začít psát dost esejí a různých úkolů, takže toho bylo plno. Jeden z víkendů jsem si taky užila s bffkou zase doma klasicky naše starý dobrý party.
No a pak už jsme konečně jela na dlouho očekávanou akci na Slovensko, aneb blondýna slaví narozky a zase se uvidím se slovákem. Celých těch 5 dní tam bylo naprosto nezapomenutelných.. už kvůli všem různým party, srandám, ránům, večerům a prostě naprosto kvůli všemu. Změnilo se tam toho hodně. Za něco jsem ráda, za něco ne, ale celkově to bylo úžasný. (článek)
Na konci listopadu se celá moje nálada začala trochu zhoršovat, jelikož jsem se začala dozvídat spoustu věcí a ve škole se spousta věcí kupila a měla jsem hodně stresů, které ostatně pokračovaly až do půlky prosince. Taky mi totálně nevycházely žádné plány a opravdu to nebylo nic moc super a lehkého.

PROSINEC
No a jsme tu. V posledním měsíci tohoto roku. Na začátku měsíce jsem i přes veškerou blbou náladu, šla na Věneček svých bratránků. který jsem si nakonec i docela užila. Aspoň jsem zase viděla pár kámošů ze střední.
Víkendy byly celkově o ničem, protože jak už jsem psala, všechno se hroutilo a nic nevycházelo.
Kupodivu jsem ale zvládla udělat svojí první vysokoškolskou zkoušku, sice dost těsně, ale udělala. Od tý doby se to začalo trochu zlepšovat.
Zvládla jsem taky nakoupit všechny dárky, dokonce je i zabalit a přijet domů včas na Vánoce. Sice jsem se na ně letos moc netěšila, ale nakonec to docela ušlo. Dárky ode mě se snad líbily a já jsem se svýma taky spokojená.
Ještě jsem zapomněla, že ve čtvrtek před Vánocema jsme si udělaly s holkama z volejbalu zase vánoční sraz, což bylo taky fajn, protože jsme se zase aspoň s některýma po sto letech viděly.
Teď už mě čeká jenom spousta učení, jelikož hned první týden v lednu mám 3 zkoušky, takže masakr. Myslete na mě. No a ve středu konečně zase odjíždím na SVK vidět se s blondýnou.

Abych to tak nějak shrnula na konec. Rok 2016 byl jeden zatím snad nejtěžší rok. Naštěstí jsem v tomhle roce zvládla všechno, co jsem si vytyčila - uspořádat maturák, udělat přijímačky, udělat maturitu, dostat se do Brna, jet o prázdniny animovat, přestěhovat se do Brna. Za všemi těmihle "úspěchy" je dost dřiny a především množství nervů, které sama nechápu, jak jsem ustála, ale zvládla jsem to a jsem vážně šťastná. Co se lidí týče, tak i zde se toho hodně změnilo. Za tenhle rok jsem stihla poznat snad nejvíce nových lidí v mém dosavadním životě a jsem přesvědčená o tom, že na všechny z nich budu ještě dlouho vzpomínat a že se s spoustou z nich se budu ještě dlouho vídat. Stihla jsem se za tenhle rok párkrát zakoukat do chlapců, kteří za to opravdu nestáli a nebo naopak do některých, kteří za to stáli, ale nebylo nám to přáno. Třeba už to s tím posledním zakoukáním vyjde a i kdyby ne, tak se svět taky nezboří. Ne se vším, co se za tenhle rok stalo, jsem spokojená, ale všechno přijímám tak, že se to stalo a dopadlo to tak z nějakého určitého důvodu, a proto nelituju absolutně ničeho. A tak by to mělo být.
Doufám, že rok 2017 bude minimálně aspoň tak skvělý jako byl rok 2016. Doufám, že si sebou do nového roku ponesu přátele a lidi, kteří za to stojí a kteří mě mají rádi. A zároveň taky doufám, že takových lidí zase velkou spoustu v novém roce poznám.

Snad i váš rok 2016 stál za to a snad jste si ho užili. Užijte si zároveň i jeho poslední dny a vykročte do nového roku s úsměvem. Já to mám v plánu. Tak snad to vyjde!
2017 and quote image
2016, black and white, and new year image
quote, trailer, and 2016 image
 


Komentáře

1 osobnivesmir | Web | 26. prosince 2016 v 20:41 | Reagovat

Tento rok se velmi povedl. Naučila jsem se bydlet sama (i když to bylo jen na měsíc). Jela sama do dovolenou a učinila spoustu rozhodnutí, za která jsem ráda, že jsem je učinila. Začala jsem běhat, cvičit, poznala jsem nové lidi a celkově jsem šťastnější. :)

2 Andey | Web | 27. prosince 2016 v 12:22 | Reagovat

Tak to jsi měla jednu oslavu za druhou. Ne, vážně jsi se tenhle rok nenudil. Já si ho taky užila a je mi líto, že už končí. Já jsem zase hodně cestovala, poznala nové lidi ...

3 Monica. | Web | 27. prosince 2016 v 23:17 | Reagovat

Dneska jsem zrovna taky takový článek dopsala. Je hrozně fajn si sednout a zavzpomínat na všechny ty krásný chvíle uplynulýho roku :) Upřímně, bylo strašně super ten tvůj rok prostřednictvím blogu sledovat, strašně mě to bavilo a je skvělý, kolik jsi toho zažila a poznala! Takže snad ten další rok bude taky tak super, budeš se o všechno i nadále dělit s náma tady na blogu a všechno bude super :)

4 buttercup | Web | 1. ledna 2017 v 10:00 | Reagovat

je to vtipný, protože můj 2017 bude vypadat podobně jako tvůj 2016 (pokud to půjde dobře). :D já tyhle typy článků miluju, taky takovej každej rok píšu, je to fakt způsob, jak si připomenout, co všechno se za ten rok stalo. :)
šťastný nový rok! :)

5 cincina | Web | 10. ledna 2017 v 18:47 | Reagovat

Tyhle články čtu moc ráda!:)
Víš, že si na spoustu věcí z tohoto vzpomínám? Pamatuju si, jak jsem četla, že tě to organizování maturáku stresuje, protože to všechno bylo na tobě.
Tvoje animování si také pamatuju, protože to mě hrozně zaujalo:) Škoda, že v zahraničí to nevyšlo, ale aspoň sis to vyzkoušela i tady:D Další zkušenosti navíc!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama