Novoroční předsevzetí, které se prostě splnily.

8. prosince 2016 v 19:17 | Olja:)
A je to tady zas. Po roce zase přichází chvíle, kdy nám končí občas nekonečný a občas šíleně rychle utíkající rok a chystá se na nás rok nový, další. Samozřejmě jako každoročně přijde článek, který bude shrnovat celý můj rok dvatisícešestnáct v kostce, a že to letos bude sakra velká kostka! V tomhle článku si chci ale zavzpomínat na druhého ledna 2016, kdy jsem zveřejnila článek s předsevzetíma, které se prostě musely splnit. Tak se pojďme podívat, jak mi to vyšlo. Nebo nevyšlo?
christmas, winter, and tree image
1) Mít naprosto parádní maturitní ples a užít si ho.
:DD vážně pro mě tehdy tohle bylo důležité? No dobře. Ano bylo. A moc. Skoro rok jsem žila jenom tímhle maturitním plesem a posedlostí mít ho úžasný, dokonalý a do nejmenšího detailu propracovaný. Jelikož jsem vážně puntičkář, tak jsem to skutečně hrotila. Občas až moc. Tak že jsem se občas doma hroutila pod náporem povinností a debilitou svých některých spolužáků. Do dneška nechápu, jak jsem mohla zvládnout skoro sama (jo pár lidí mi s něčím pomohlo) zorganizovat celovečerní ples pro téměř 700 lidí. Jsem na sebe patřičně pyšná. No a jak se teda ples vyvedl? Úžasně! Ne úplně všechno bylo tak, jak jsem si vysnila a naplánovala, ale díky tomu to bylo ještě o to lepší. Rozhodně to byl jeden z nejtopkovějších večerů mého dosavadního života, na který nikdy nezapomenu a o kterém budu vždycky všem vyprávět. Ostatně článek o něm si můžete přečíst tady.

2) Udělat maturitu.
No joo ten dlouho očekávaný strašák, který jsem měla neustále na paměti celých osm let mého působení na gymplu. Řeknu vám, byl to tehdy pocit k nezaplacení odcházet z tý škole a vědět, že mám jeden z důležitých životních milníků za sebou, že mám ukončené středoškolské vzdělání a že teď už si můžu dělat v podstatě, co chci. Nebylo to lehký. Někdo bude tvrdit, že se na maturitu ani nemusel učit. Takovým lidem závidím buď jejich inteligenci a nebo jejich odvahu. Pro mě byl čtvrťák rok dřiny a učení, ani ne tak kvůli maturitě jako spíše kvůli přijímačkám, ale to už vyjde na stejno. Pokud jste připravení, tak to zvládnete úplně v klidu. A až to zvládnete .. tak budete mít nějakou chvíli pocit, že jste největší pán. :D :D

3) Udělat přijímačky a dostat se na vysokou.
Tohle bylo zřejmě to, co mě ze všech těch předsevzetí děsilo asi nejvíce. Jelikož v dobu, kdy jsem to psala, jsem za sebou měla již podzimní přípravky ke sciím a i jeden pokus scií, který nedopadl nijak valně, ostatně jako i ty zbylé pokusy. Kupodivu i přes můj pocit, že jsem k ničemu a že nemám v životě možnost ty přijímačky udělat .. se to povedlo a mě vzali na všechny vejšky, kam putovaly moje přihlášky. Vyšlo to i na mojí vysněnou žurnu v Brně, kde jsem momentálně teď. No .. jestli je tak úplně vysněná, si nejsem v tuhle chvíli úplně jistá (možná jsem měla zkusit ty práva), ale chtěla jsem do Brna a chtěla jsem na vejšku a to vyšlo. Takže jsem na sebe opět náležitě pyšná.

4) Dostat se na MU v Brně.
Tento bod naprosto souvisí s bodem předchozím. Brněnská Masaryčka byla snem již od třeťáku, na který jsem se upla a těšila tak moc, že nyní jsem možná (když to řeknu konečně nahlas) trochu zklamaná. Možná jsem čekala víc, možná jsem čekala až moc. Je to super škola, skvělý město, parádní obor, baví mě to a všechno, ale přesto mám trochu pocit, že to není úplně to, co jsem původně chtěla. Každopádně toto sem opět nepatří, důležité je, že i toto předsevzetí vyšlo.

5) Najít si nějakou brigádu na léto.
Přesně vím, kterou brigádu jsem v dobu psaní článku měla na mysli. Kdo čte můj blog nějak déle, tak i ví, že mi ta brigáda vyšla a opět ví, že zase jsem si to vysnila asi až moc. Vysněné animátorství v zahraničním hotelu vyšlo, přičemž jsem tam místo tří měsíců vydržela měsíc a pak rychle pěkně zpátky utíkala za normálníma lidma k sobě domů. Jenže pak přišla druhá půlka léta a s ní moje druhá animační zkušenost v Čechách, která z toho léta udělala jedno z nejlepších, pravděpodobně i to nejlepší. Animátorství je skvělá práce, jenom musíte narazit na skvělé lidi a skvělé prostředí. Ostatně o tom jaké to bylo si můžete přečíst v článcích z července a srpna.

6) Odstěhovat se.
I tohle vyšlo. Jak by taky ne, když jsem se dostala na vejšku do Brna, což mám přes celou republiku. Původně jsem si teda myslela, že budu spíš na bytě s nějakými kamarády z domova, kteří šli též do Brna (moc jich ale není), ale to nakonec nevyšlo a já jsem proto jako správný prvák nastoupila na kolej. Naštěstí si nemůžu vůbec štěžovat, protože pokoj máme krásný s novým nábytkem, dostupnost do školy je úplně pohodová a spolubydlící jsou taky fajn.

7) Osamostatnit se.
Původně jsem myslela, že to přijde až v rámci té vejšky, ale ono to asi nejvíce přišlo přes léto, kdy jsem byla mimo domov dva a půl měsíce. V tu chvíli vám nezbyde nic jiného než se začít starat sám o sebe, nějak hospodařit a i se spoléhat pouze sám na sebe. Jo chybí mi domov a mamka (jasně všichni známe výhody mama hotelu :D :D), ale nějak jsem si zvykla na to, že jsem prostě pryč.

8) Být spokojená.
Kdo by to nechtěl, že? Tohle je podle mě jedno z nejvíc mainstreamových předsevzetí všech holek. Nebo aspoň to vždycky všude na weheratit a fb a insta je. :D :D No nejsem výjimkou. Jestli se mi to povedlo? Asi bych i vcelku řekla, že jo. Sice nejsem ze svého výběru vejšky úplně nadšená, protože jsem strašně daleko od všech, taky nejsem úplně nadšená z toho, že nemám čas jezdit animovat, což je něco, co mě strašně baví a čemu bych se chtěla také věnovat, sice nejsem zapojená do všech školních spolků, do kterých jsem se plánovala celý čtvrťák v budoucnu zapojit a neobrážím všechny společenské akce, které se v rámci studia naskytnou, ALE přes tohle všechno .. jsem vlastně spokojená. Všechny moje důležitá loňská přání se vyplnila a mě se za tenhle pekelně těžký rok povedlo vlastně všechno, co jsem chtěla, aby se povedlo. Myslím, že to je velký úspěch a důvod být na sebe pyšná. Což já jsem. Jsem se sebou spokojená. Buďte taky!
sky, pink, and clouds image
quote, survive, and sad image
 


Komentáře

1 Ev. | Web | 9. prosince 2016 v 19:13 | Reagovat

Teda tohle vypadá na vcelku úspěšný rok. Kéž bych tomohla říct i tom svém.
Skoro nikdy nic nevyjde tak, jak jsme si malovali, ale důležité je, že i tak jsi spokojená.
Jo a já maturitu dala bez učení. Učila jsem se tak nějak průběžně čtyři roky, ale pár posledních něsíců před maturitou jsem se radši dívala na seriály :D nevím, jak jsem to udělala, ale odmaturovala jsem dokonce i s vyznamenáním :D tím se nechci chlubit, jen chci abys mě asi nenáviděla nebo tak :DD stejnak dala jsi to, dostala ses na vysokou, jsi borec :D

2 Katka | Web | 10. prosince 2016 v 19:40 | Reagovat

Podle mě se letošní rok povedl. Také jsem se osamostatnila, jela sama do zahraničí, začala cvičit a zjistila, že se dá žít bez lidí, kteří v našem životě nemají co dělat. :)

3 buttercup | Web | 11. prosince 2016 v 11:52 | Reagovat

well, tvoje splněný předsevzetí jsou identický s těma, který si já dávám pro příští rok. dokonce to masárnu máme stejnou, heh. třeba se tam jednou potkáme, kdyby mi všechno vyšlo tak hezky, jako tobě. :D ke všemu moc gratuluju :)

4 Medvěd | Web | 13. prosince 2016 v 6:11 | Reagovat

No paráda, krásně se ti to vše splnilo. Příjmačky a maturita. Pro mě aspoň dvě stežějní předsevzetí, které jsi zde vypsala. Ten ples nevím no :D, každej je nějakej. Tak ti přeju ať i další rok vyjde tak jak si představuješ.

5 Andey | Web | 15. prosince 2016 v 22:39 | Reagovat

Gratuluju ke slněním cílům. Já jsem si žádá předsevzetí nedala, l i tak si tenhle ro užívám. Za tenhle rok jsem toho asi nejvíc nacestovala.

6 Monica. | Web | 16. prosince 2016 v 21:34 | Reagovat

Ten článek si pamatuju, úplně přesně si pamatuju, jak jsi tam popisovala jednotlivé body a teď koukám, že ej tam i můj krásný komentář! :D
Jsem neskutečně ráda, že ti to všechno vyšlo, ačkoliv ne třeba úplně dle představ, ale nějakým způsobem vyšlo a to je důležitý! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama