Jak jsem se sepsala svůj rok 2017.

27. prosince 2017 v 15:56 | neverbealone
Řeknu vám upřímně, že tenhle rok se mi tak strašně nechtělo tento shrnovací článek psát. Nevím, jestli je to čistě kvůli mojí lenosti, nebo kvůli všem těm věcem, které se staly a na které se mi nechce vzpomínat. Je to ale tradice, takže jsem se ukecala a je to tady. Článek shrnující celý můj dlouhý rok 2017. Užijte si to.
2017 imageLeden
Celý rok začal jak jinak než oslavou Silvestra, který byl loni poprvé mimo moje rodné město. Vyrazila jsem na Slovensko/Maďarsko s mým tehdejším milovaným a jeho kamarádama. Celý Silvestr byl jedna velká divná záležitost, jelikož jsem se vlastně půlku času přetvařovala, jak je všechno v pohodě, přitom nebylo. I přes to jsem si to však docela užila. Na super ohňostroj, věčnou zimu a tancování s maďarem asi nikdy nezapomenu.
Hned po Silvestru započalo moje první zkouškové období na vejšce, ze kterého jsem měla skutečně vítr. Kupodivu jsem to ale zvládla všechno na první pokus a začaly mi prázdniny. Během nich k údivu všech za mnou do Brna na víkend přijel můj tehdejší milovaný slovák a já dostala svojí milovanou obří plyšovou pandu Ňůňu, což byl jediný důkaz nějaké náklonosti, kterou jsem od něj za celých osm společných měsíců viděla.
V lednu jsem taky oslavila svoje dvacetiny v plné parádě a to hned několika rodinnými oslavami a oslavou s kámošema. Ta byla super, i přesto že přišlo velké zklamání v podobě ignorace mé oslavy od slovenských kamarádů a mého tehdejšího kluka.
Pak už jsem zbytek ledna a půlku února jenom pracovala a pracovala a jezdila animovat.

Únor
Jak jsem říkala, únor byl z poloviny pracovní a z druhé poloviny zpátky studijní, protože začal další semestr. Víkend před začátkem semestru jsem ještě spontánně vyrazila s kámošema na hory, což byla totálně super odreagovačka a aspoň jsem si mohla ještě naposledy v sezoně stoupnout na prkno.

Březen
Tenhle měsíc začal volejbalovým plesem, což je taková zvláštní tradice. Posledních x let jsem si říkala, že tam nepůjdu, ale vždycky se nějakým záhadným způsobem nakonec rozhodnu jít. Ten letošní byl super, protože jsem se po dlouhé době viděla se všema svýma kámošema z volejbalu a užila si s nima další hovadský večer, ale taky jsem se během něj stihla na dálku rozejít se slovákem, jelikož jsme byli oba dementi. Po rozchodu nastal týden těžkých party, jelikož jsem na to potřebovala zapomenout. Jedna z nich byla i party na MDŽ s bejvalým animačním týmem a spolubydlou, což byla hodně dobrá akce. O víkendy jsem klasicky jezdila pracovat, protože tam jsem se stejně odreagovala nejvíc.
V březnu jsem taky udělala jednu z dosavadně nejlepších věcí na vysoké, přidala jsem se do studentského spolku MUNIE, kde jsem poznala jedny z nejlepších lidí, bez kterých by tenhle rok nebyl tak skvělý, jak byl.
V březnu jsem taky oslavila hned několikatery narozky svých kamarádů a tak to ostatně byl jeden z dalších party měsíců.

Duben
Kromě dalších pracovních víkendů přišel dlouho očekávaný víkend a Velikonoce na Slovensku. Vyráželi jsme k blondýně hromadně celá letní parta a bylo to naprosto top! Poprvé jsem viděla naživo Kaliho a jeho koncert si užila úplně na maximum, prošla jsem si Martin a zažila zase nezapomenutelný kalby. Mimo to jsem se také viděla po třech měsících se slovákem a dala se s ním zase dohromady. Nevím no, asi mě zpátky sbalil na totálně nepohodlnou, promrzlou a mokrou noc ve stanu, ze které jsme pak byli oba nemocní.
Oslavila jsem další kámošovo narozky a začala jsem hon za novým bytem. Se spolubydlou jsme se totiž rozhodly jít na nový semestr bydlet již na byt, protože kolej nám lezla na nervy. Jenže to jsme ještě netušily, že to nebude tak lehké, a tak jsem v podstatě celý duben, květen a červen projezdila po prohlídkách různých bytů a aspoň se díky tomu začala víc vyznávat v Brně.

Květen
Jaro je tu a s ním klasická party studentů - Majáles. Ten jsem letos poprvé zažila v úplně jiném duchu. Byla to totiž jedna z akcí, které MUNIE spolupořádá, a tak jsem měla tu čest se podílet na organizaci MUNI průvodu a zóny, což byla skutečně neskutečná party a asi nejlepší univerzitní atmosféra, kterou jsem dosud zažila.
V květnu také začalo další zkouškové, které naštěstí také proběhlo v klidu a já všechny zkoušky udělala. Ty jsem taky zapila na akci "EKG v Brně" aneb MUNIE kundy v akci. To byl teprve začátek celých MUNIE party.
V květnu jsem také začala řešit, že co vlastně budu dělat v létě. V zimě jsem totiž byla na několika castinzích ohledně letního animování v zahraničí. Jenže všude byl ten problém, že potřebovali, abych odjela již na konci května a protože jsem měla spoustu zkoušek, nevěděla jsem, jestli to zvládnu. Tudíž jsem se na celé zahraničí vykašlala a vzala nabídku šéfanimátorky v Moravii, kde jsem pracovala i loni.

Červen
Konečně jsem měla tu možnost vidět slavný brněnský Ignis Brunensis, což je festival ohňostrojů, které musím říct byly parádní. V červnu jsme měli také sněm MUNIE, kde se volilo nové vedení a já se díky tomu stala šéfkou marketingového oddělení, což pro mě byla skutečně čest. Party po sněmu byla naprosto legendární.
Taky jsem spoluorganizovala akci Den a noc s FSS, což je každoroční akce pro prváky na naší katedře, které jsem se loni zúčastnila jako účastník a letos jako organizátor.
Největší červnovou akcí však byl Aerodrome festival s Ann, kde jsem znovu zažila na živo Simple Plan a poprvé v životě viděla Linkin Park, kteří byli naprosto neskuteční. Jsem šťastná, že jsme mohla zažít jejich koncert a strašně mě mrzí, co se o měsíc později stalo Chesterovi. Odešla legenda.
Jednou v měsíci jsem ze sebe udělala dámičku a vyrazila sestřence na promoci, jelikož udělala inženýra a hned potom jsem jako obvykle vyrazila na svoje prázdniny na Slovensku za blondýnou a překvapit toho mýho slováka. Jenže překvapení se úplně nedělo a dopadlo to tak na hovno, že my se ani za celých 5 dní na Slovensku neviděli a tak došlo k dalšímu rozchodu. Definitnímu. Party jsem na SVK za těch pár dní zažila zase neskutečně a viděla krásnou Velkou Fatru.
Naštěstí jsme měly se spolubydlou víc štěstí než rozumu a našly jsme parádní byt přímo v centru Brna, kde bydlíme doteď a nemůžeme si stěžovat. Tam jsme se na konci června přestěhovaly a mě už následně začalo animační léto 2017, tentokrát v roli šéfanimátorky.

Červenec
Celé letošní léto se opět neslo v duchu animace. Těšila jsem se na to moc a taky jsem měla důvod. Můj tým byl naprosto skvělý, lidi v Aqua taky a prostě zase jsem se vrátila do svého letního domova, za kamarády a novými zážitky. Poznala jsem se s tím mým egoistickým plavčíkem a začala moje další summer love. Zažila jsem super party v Brně i v kempu, které byly opět legendární jako loni. Pomalu a úspěšně jsem žila v izolaci a animačním světě a zapomínala na slováka.

Srpen
V sprnu se za mnou přijela podívat maminka, což nedopadlo úplně podle představ, jelikož jsem onecmoněla a kvůli systému práce nemohla zůstat doma, a tak jsem marodila v práci, což bylo celkem náročné. Také začalo horší období s plavčíkem, kdy jsme se začali hádat kvůli blbostem a dělat si v práci dusno. Mimo to jsem se ale začalo více kamarádit s moravákem, který taky pracoval v Aqua. Poznala jsem dva skvělý slováky a užila si další party v kempu.
Taky jsem konečně navštívila brněnskou zoo.

Září
Na začátku měsíce jsem ukončila celou letní sezonu a obrečela loučení s mým týmem, který byl celé léto jako druhá rodina. V rámci akcí MUNIE jsem vyrazila s Alíkem na Seznamovák, což je další akce pro prváky, kde jsem poznala dalších x lidí a zažila super silence party.
S moravákem jsme se spolu sblížili natolik, že jsme spolu začali chodit. Pak jsem vyrazila na Slovensko. Nejdřív do PD na Jarmark a na Ine Kafe, kde jsem se zase viděla se svým animačním týmem a pak na menší party k blondýně. Tenhle výlet ovšem nebyl tak skvělý jako ty ostatní, jelikož jsem zjistila, že všechno tam mi připomíná slováka. Který mimochodem odjel do Holandska a našel si tam holku. I po tý době mě to zdrtilo.
V půlce září jsme odjely s maminkou na pár dní do Říma, což byla další skvělá dovolená. Koupání v moři sice úplně nevyšlo, ale i tak to bylo hrozně fajn.
Začal další semestr, který jsme oslavila s lidma z MUNIE top zahajovací party. Nabrala jsem do svého oddělení nováčky, a tak se marketing opět rozrostl. Začal se připravovat Ples studentů MU, který měla kompletně pod palcem MUNIE.
Začal semestr plný party, protože hned další byla Masaryk student Open Air, která byla naprosto super. Akorát můj moravák to moc nezvládal, jelikož jsme se se spolubydlou předvedly v plné parádě.

Říjen
V říjnu jsem poprvé jela do Vyškova ke svému moravákovi, což byl takový pohodový víkend. Měli jsme zahajovací večírek s MUNII, což byla jak jinak než další super akce. V půlce měsíce jsme s moravákem vyrazili za mojí bffkou do Prahy na Signal festival, na který jsme vždycky chtěla jet. Oslavila jsem svoje pomyslný výročí se slovákem - rok od té doby, co jsme se poznali. On byl stále v Holandsku a já doma, on s tou svojí, já s moravákem, stejně jsem se ale neuměla vzdát psaní s ním. Všechny vzpomínky se vracely a letní zapomínání bylo pryč.
Na konci října proběhl dlouho očekávaný hokejový souboj mezi MUNI a UK, který jsme spoluorganizovali. Původ městem i fandění na stadionu bylo naprosto super, klasická MUNIE hovadilost. Ten večer neprohrála jenom MU, ale svým způsobem i já. Pro moraváka to bylo asi všechno příliš a rozešli jsme se. Obrečela jsem to. Ale nebolelo to tolik jako tehdy.

Listopad
V listopadu jsem se pomalu nezastavila, jelikož jsem běhala z jedné porady na druhou a do školy. Ples se blížil a my měli vážně plno práce a stresů. Naštěstí jsme se také jeli odreagovat na víkendovku, která z mého hlediska nebyla zase tak super, ale nevadí. Ten stejný víkend jsem taky s kámoškou vyrazila na Kaliho, což byla teda hodně top akce, jelikož Kali byl skvělý a následné party s dvěma neznámýma moravákama taky.
Na konci měsíce jsem se po dlouhé době vydala do práce, což byl fajn nápad, jelikož byla opět odreagovačka se super kolegou a i jsem tam opět potkala spoustu kamarádů z léta a i plavčíka. Naštěstí jsme spolu v pohodě. Měsíc jsme zakončili další skvělou MUNIE party.

Prosinec
Konečně došlo na ten dlouho očekávaný datum 5.12. a já byla fakin princezna na pohádkovém Plesu studentů MU. Celý večer byl plný práce a stresů, ale byla jsem na nás pyšná. Ples byl skvělý, lidé si to užili a my odvedli kus práce.
Dva dny po plese jsem se zúčastnila dosavadní nejlepší MUNIE party aneb Tatra tea zabil všechny kundy. Legendární party, u které všichni radši děláme, že nebyla.
V půlce měsíce jsme měli Vánoční MUNIE večírek, kde jsme vyfotili pěknou PF a já si na sebe konečně mohla vzít svojí vánoční infantilní mikinu. Taky jsem zvládla udělat první předmět na céčko, takže radost veliká.
Vánoční atmošku jsme si jely s maminkou naladit do vánoční Vídně, kde jsme si i super nakoupily v Primarku. Pak už jsem jela akorát domů užívat si předvánočního času a učit se na zkoušky, které mě čekají hned po Novém roce.
Vánoce byly jako každoročně hektické, ale pěkné. S dárky jsem jako vždy spokojená a už i zimní sporty jsem stihla. Na bruslích jsem si odřela nohu a na prkně narazila zápěstí. Úspěch. :D
Taky jsem po dvou letech byla na třídním sraze z gymplu, kde jsme sice nebyli ani zdaleka všichni, ale aspoň jsme se i v tom málu viděli.
Teď už mě čeká jenom Silvestr, který letos raději strávím v práci a uvidíme, jaké to bude. V lednu už mě čekají zkoušky, takže mám teď na pilno.

Rok 2017 byl jako všechny ostatní plný změn. Jak na Nový, tak po celý, mi letos tak napůl vyšlo. Slovák se semnou táhnul celý tento rok a i přesto, že jsme se stihli 2x rozejít, je moje hlava i dnes plná jeho. Stále si píšeme, stále se máme rádi, ale stále je mezi námi x kilometrů, které to všechno ta strašně moc komplikují. Nevím, jak z toho ven, je to začarovaný kruh, ze kterého neumím vystoupit, na který neumím zapomenout. Ale ono to jednou přijde. Protože rok 2018 bude určitě také plný změn. A bude také náročný. Ale bude taky takhle skvělý a nezapomenutelný. Jsem o tom přesvědčená. Tak pojďme do něj. Nedávám si žádné předsevzetí, ani nechci žádné změny. Těším se na to, co tenhle rok přinese sám o sobě. Jak se můj život zase změní. Přeju vám krásný nový rok 2018 a ať je to jeden z vašich nejlepších. :)
growth, intense, and lessons image
 


Komentáře

1 Elis | Web | 30. prosince 2017 v 19:16 | Reagovat

Tak to byl řádný rok, já tento rok měla tedy taky pořádný, ale zase si říkám, že alespoň neni žádná nuda :D
Přeji ti dobrý vstup do nového roku :*

2 Mrtvá Duše | Web | 31. prosince 2017 v 14:01 | Reagovat

hodně štěstí do nového roku

3 Anička | Web | 1. ledna 2018 v 20:32 | Reagovat

Pane jo, to byl ale dlouhý článek :D Koukám, že máš celkově štěstí na slováky a moraváky hele :D Gratuluji ti k úspěchům ve škole i v práci. je super, že si vedoucí oddělení marketingu! :) Snad se brzo odepneš od slováka. Kdyby chtěl, dopadlo by to celé jinak.. Myslím, že tam na tebe čeká někdo mnohem lepší :)

www.thewaybya.blogspot.cz

4 Anna | Web | 3. ledna 2018 v 12:30 | Reagovat

Já mám tyhle články moc ráda. V tuhle chvíli bych se měla především učit na zkoušky, ale co. To počká, když sis dala s článkem takovou práci.
Mám své první zkouškové na VŠ právě teď a příští týden oslaví dvacetiny moje nejlepší kamarádka, tak snad si to užijeme.
Já sice na snowboardu nejezdím, zkoušela jsem to jako malá a nebavilo mě to, ale přítel se loni naučil na lyžích, tak si říkám, že bych se letošní zimu mohla překonat a zkusili bchom spolu třeba běžky. Bylo by totiž fajn vyjet si taky někdy spontánně do hor a mít tam co dělat, viď.
Jé, tak koukám, že s tím svým jsi to měla v roce 2107 docela vtipné.
I tobě krásný rok 2018!

5 Andey | Web | 3. ledna 2018 v 20:53 | Reagovat

Tobě taky šťastný nový rok!
O tom festivalu ohňostrojů slyším už na druhém blogu, ale jinak myslím, že u nás o tom nikdo nemá ani páru. Ten tvůj Slovák a další Slováci tě provázeli celým minulým rokem.
Taky jsem napsala takové shrnutí, ale je podstatně kratší než tvoje.

6 Romi | Web | 4. ledna 2018 v 18:25 | Reagovat

hodně štěstíčka do nového roku :)

7 nika | Web | 9. ledna 2018 v 19:37 | Reagovat

Mně se taky vůbec do toho článku, takže jsem ho zkrátila na minimum a vyšlo z toho cosi divnýho :D
Každopádně tvůj rok byl evidentně dost nabitý, a ten slovák, achjo, já to rozumím. A ty moraváci, to taky.Ta vzdálenost je strašně na nic, ale ono to jednou odezní. Ne nadarmo se říká - sejde z očí, sejde z mysli. Třeba se objeví letos někdo mnohem lepší :) přeju ti nádherný nový rok, ať je co nejlíp!

8 Romi | Web | 14. ledna 2018 v 17:51 | Reagovat

šťestíčko zdravíčko do nového roku :)

9 Karien | E-mail | Web | 15. února 2018 v 5:20 | Reagovat

Taky musím zrekapitulovat loňskej rok, vidím, že sis to pořádně užila. Když se člověk ohlédne zpátky, uvědomí si spoustu věcí, které mu jinak unikají :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama