Jak jsem měla vztah na dálku.

11. června 2018 v 11:03 | neverbealone
Neumím se rozhodnout, jestli tenhle článek píšu pro ostatní lidi nebo vlastně sama pro sebe. Asi obojí. Jak je tak všeobecně známo, vztahy na dálku nejsou vůbec lehká věc a proto se jim většina z nás raději vyhýbá. Jenže mě se to jaksi nepovedlo. Potkala jsem kluka, který zprvu žil 550 km ode mě a pak se to tohle čísto pro jistotu ještě zdvojnásobilo, takže už téměř rok fungujeme na dálku. Zkusím proto po téhle zkušenosti sepsat několik bodů, co je na tom fajn a co na tom naopak úplně na nic.
quotes, Relationship, and distance imagePOZITIVA
1. Jelikož jsme od sebe tak daleko, nevidíme se tak často a proto máme oba dva ve svém volnu prostor věnovat se vlastním aktivitám. To je pro mě například jako pro jedince, který si nabere vždycky miliardu aktivit a věcí a zodpovědnosti dost důležité. Ve vztahu, kde se vidíte s druhou polovičkou každý den, nebo se to od vás alespoň očekává, logicky ztrácíte volný čas a nemůžete se věnovat tolik věcím okolo, kterým byste třeba chtěli. Ve vztahu na dálku na to ale čas máte, a proto já stíhám studovat, pracovat, věnovat se studentskému spolku, radiu, party, jezdit domů, kamarádům atd.

2. S prvním bodem souvisí to, že když se jednou za čas vidíte, tak si toho společného času mnohem více vážíte a užíváte si ho. Znáte to, co máte každý den, to vás brzy buďto omrzí a nebo to zevšední. Pokud ale jdete na rande jednou za měsíc, tak si ho sakra užijete a jste za něj neskutečně rádi :D

3. Pokud vidíte svého drahého po delší době, tak je to vlastně pořád jako poprvé a je tam stále plno vášně a chtíče. Zkrátka, jak už jsem zmiňovala, nezevšední to.

4. Můžeš si dělat co chceš, jelikož když je tvoje polovička x kilometrů daleko nemůže na tebe hodit naštvaný výraz za to, že chceš jít dneska na party/pivo bez něj. Zkrátka mu to napíšeš nebo řekneš a jdeš.

5. Nehádáte se kvůli blbostem, jelikož když jste spolu, tak jste rádi, že spolu můžete být a neřešíte blbosti a když se hádáte přes zprávy nebo po telefonu, tak stačí daný přístroj vypnout a je po hádce. Toho druhého to stejně přejde, protože se mu stýská. Navíc pokud víte, že se mu něco nelíbí, tak mu to zkrátka neřeknete.

NEGATIVA
1. Stýská se vám téměř nonstop. Je daleko a vy většinu dnů usínáte a vstáváte sami a trávíte bez něj, takže se vám prostě logicky stýská.

2. Nedostatek tělesného dotyku a všudypřítomný pocit samoty.

3. Pokud je někde skutečně z daleka, tak je často velmi finančně náročné se vidět, jelikož stojí plno peněz jízdenky, hotely, jídlo a vlastně všechno.

4. Neustále na něco čekáte, buď na to až se uvidíme nebo na to až skončí určitá životní etapa a vy snad konečně možná budete moct být spolu.

5. Všichni na okolo vám říkají, že to stejně nevydrží, protože dříve nebo později jeden z vás toho druhého stejně podvede a ztratí se důvěra a bla bla. :D

Na shrnutí .. vztah na dálku fakt není lehká věc. Ve skutečnosti je to sakra těžký takový vztah vydržet, protože když už s někým přece chcete být, tak s ním vážně chcete být skoro pořád a proto je náročné vydržet období, kdy spolu nejste. Sama vám přiznám, že za ten rok a půl co slováka znám, jsme měli spoustu špatných období a i jsme to už několikrát vzdali, ale stejně nás to potom zase svedlo dohromady a zřejmě jsme oba dospěli k názoru, že spolu raději budeme takhle, než spolu nebýt vůbec. Vidina té společné budoucnosti tam je, takže doufejme a držte nám i vy palce, aby nám to jednou vyšlo. A já zase budu držet palce vám všem, kteří také máte vztah na dálku, aby vám to vyšlo a nenechali jste se ovlivnit blbými kecy všech na okolo. :)
couples, distance, and long distance image
 


Komentáře

1 Lucka | E-mail | Web | 11. června 2018 v 12:10 | Reagovat

Vztahy na dálku, uh. No, já osobně s nimi zkušenost nemám, ale bojím se, že bych to nezvládla... Jsem docela hodně závislá na tom kontaktu a být bez milované osoby takhle dlouho by mi asi dělalo problém. Ale mám kamarádku ze střední, která s přítelem takhle měla vztah na dálku 4 nebo 5 let, pak se po škole za ním přestěhovala, dneska spolu spokojeně žijí, budou se brát a všechno dopadlo dobře, i když jim spousta lidí říkala, že to nevyjde. :-)

2 Simix | Web | 11. června 2018 v 20:06 | Reagovat

Ej, název tohoto článku mě zaujal. Nikdy jsem neměla vztah přímo na dálku. Nešlo rozhodně o takovou vzdálenost, jako u Vás. Ale prostě byli to vztahy, kdy jsme od sebe byli třeba měsíc oddáleni a pak se viděli. Taky trošku na dálku. Vůbec si tak neužíváš blízkost toho člověka, chce to i důvěru, protože nevíš, co všechno ten člověk dělá, kde a s kým.Chybí ti jeho doteky, oční kontakt, úsměv, hlas.
Není dobré se vídat ani každý den, ale to jsem v žádném vztahu neměla.
Chce to promyslet, aby člověk měl čas na své věci i na druhou polovičku, proč spolu být neustále? To pak je zase moc. Je to pak takové vzácnější a víc si toho i vážíš. Jak píšeš... souhlasím.
5. bod v negativech je prostě věc... říká se, co sejde z očí, sejde z mysli.. bylo období, kdy jsem toto nechtěla slyšet, ale něco na tom je. Pěkný čláánek. Snad k sobě budete mít jednou blíž. Pokud to drží takhle už rok a důvěřujete si, byla by to škoda, kdyby ne. :)

3 Barbara | E-mail | Web | 11. června 2018 v 22:22 | Reagovat

Vztah na dálku si nedovedu představit, možná by mi vyhovoval, protože na vztah asi stál nejsem připravená, ale strašně po něm toužím.
Budu vám držet oalce, ať se vám vaše společná budoucnost podaří :)

4 Anička | Web | 12. června 2018 v 17:35 | Reagovat

Já něco podobného zažila nebylo to pro mě, nevyšlo nám to, oba jsme to nějak nezvládli. Teď mám 2 roky přítele a nedokážu si to už bez něj představit, zvlášť když spolu bydlíme. Ale jak říkáš, občas bych nějaký ten čas jen pro sebe a na ostatní věci potřebovala :D :) Držím vám palce!

www.thewaybya.webriter.cz

5 Belluška | Web | 13. června 2018 v 19:30 | Reagovat

Já můžu o vztahu na dálku povídat... Sama jsem ji zažila. Říkám schválně v minulém čase, protože už to budou tři roky, co žijeme spolu. A 5let co jsme ve vztahu. Máme se pořád krásně.. jediný mínus bylo, že ve finále jeden z nas musel udělat největší kompromis svého života... Jeden u nás opustil svojí rodinu a známé a odstěhoval se blíž ke své lásce. A to je snad ten největší důkaz lásky. :)))

6 Molly. | E-mail | Web | 15. června 2018 v 10:29 | Reagovat

Je to krásné a věřím, že tobě i tvému milému to vše výjde a dočkáte se svého dne, kdy budete moci být spolu častěji. Já, abych pravdou řekla, jsem si vztahy na dálku prošla dostkrát a vím, že to v hodně případech nevyšlo, ale jak říkáš, pokud člověk chce s někým opravdu být, tak se to dá zvládnout. Upřímně si myslím, že dálka je zkouškou pevného vztahu. Já s přítelem jsme od sebe sice 350km a vidíme se 2x do měsíce, vydrželi jsme to rok a půl, i když tam byli určité věci co se nás snažily a stále určitým způsobem snaží rozdělit ale můžu říct, že jsme se dočkali toho posunu, kdy přítel je pro nás obětovat práci a přistěhovat se a mít práci tady, kterou jsem mu pomohla najít, takže mohu úspěšně říci, že pár dní a bydlení spolu je za dveřmi ♥

7 nika | Web | 15. června 2018 v 21:45 | Reagovat

Moc vám držím palce! Ten váš vztah tady na tvém blogu sleduju už od začátku a jsem hrozně ráda, že vám to teď klape, ačkoliv takhle na dálku. Já osobně nejsem schopna udržet vztahy ani na blízko, takže pro mě je prozatím tohle téma dost tabu, ale dokážu si představit, že to vůbec není sranda. Na druhou stranu ale jak říkáš, alespoň to nezevšední a člověk si těch společných momentů pak váží mnohem víc. Všechno má svoje pro a proti.

8 Chloé ▲ | Web | 16. června 2018 v 20:14 | Reagovat

Ehm... moje druhá polovička byla 2 500km daleko. Byli jsme spolu s přestávkami 4roky. Několikrát jsme se rozešli, zase se dali dohromady. Ve finále nám došlo, že to je trápení pro oba, protože ta vzdálenost je opravdu hodně velká a nákladná. Takže jsme se rozešli už definitivně. Přeju ti, aby vám to vyšlo a vydrželo. A s těmi body absolutně souhlasím ;-)

9 M. | Web | 18. června 2018 v 15:26 | Reagovat

Obdivuji tě, že to bereš takhle. Nemám zkušenost se vztahem na dálku, ale myslím si, že bych se hodně trápila. Neříkám, že svého přítele musím vidět každý den, ale často potřebuji větší podporu a to ne jen přes text. Ten fyzický kontakt by mi hodně chyběl, na tom jsem vlastně docela závislá.
Každopádně vám držím palce. :)

10 | Web | 19. června 2018 v 20:21 | Reagovat

Já jsem člověk, který je schopný se začít cítím sám jen když je zrovna ten druhý v práci. Takže si nemyslím, že by to bylo něco pro mě, i když jak říkáš, výhody to má. :) Každopádně držím palce a nikým se určitě nenech přemlouvat a ovlivňovat! Jsem toho názoru, že do vztahu mají co mluvit jen dvě osoby - ty a on. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama